Wpis z mikrobloga

#mes #mechanika #inzynieria #ciekawostki #nauka #gruparatowaniapoziomu

W nowym roku postanowiłem wrócić do starych postanowień ( ͡° ͜ʖ ͡°)- znów spróbuje wrzucać coś raz na tydzień, ale tym razem będzie to symulacyjna prasówka. Staram się na bieżąco śledzić tematykę wykorzystania komputerów we współczesnym projektowaniu, więc ciekawe linki będę zamieszczał pod moim tagiem. Kilka osób tutaj tak robi, a uważam to za fajną inicjatywę ʕʔ Oczywiście dłuższe wpisy też będą się pojawiać, ale pewnie tak samo często jak przedtem czyli jeden na miesiąc...

Plus dla tego postu oznacza chęć bycia zawołanym podczas następnej symulacyjnej prasówki []

[ #fea ] Przewidywania i trendy na rok 2018 w projektowaniu i obliczeniach inżynierskich. Żadnych drastycznych zmian chyba nie będzie, aczkolwiek ciekawi mnie czy komuś uda się połączyć uczenie maszynowe z symulacjami w takim stopniu, że będzie miało to wpływ na czas/dokładność obliczeń. [ART]

[ #fea ] Porównanie wyników z analizy modalnej i eksperymentu przy użyciu Simcenter 3D. Zwłaszcza funkcja porównania, w których miejscach występuje różnica w postaciach drgań jest ciekawa. [VID ART]

[ #fea ] Digital Engineering - wydanie styczeń 2018. Gazetka internetowa zawierająca trochę artykułów o analizach, druku i skanie 3D, optymalizacji itp. [ART]

[ #fea ] Nowy Simufact Additive 3 pozwala na przeprowadzenie symulacji druku 3D. W ten sposób będziemy mogli się dowiedzieć jakie będą naprężenia w przedmiocie drukowanym jak i na płytce na której drukujemy. [ART]

[ #cfd ] Były święta więc musi być rybka! Symulacja wyskoku ryby z wody przedstawiająca jak rozkładają się wiry w wodzie i w powietrzu. [VID]

[ #cfd ] Post mający przedstawić w jaki sposób powiązane są równania Naviera-Stokesa z Metodą Lattice-Boltzmann służącą do opisu zachowania płynów. Cały blog pisany jest dość chaotycznie i dla mnie jest on mało przystępny, ale przez ten artykuł da się przebrnąć. [ART]

[ #cfd ] Kolejny post o symulacji z wykorzystaniem metody Lattice-Boltzmann. Artykuł przedstawia jak zamodelować efekt Magnusa w XFlow na przykładzie podkręconego strzału do bramki (coś jak legendarny strzał Roberto Carlosa w meczu Brazylia - Francja) [ART VID]

[ #cfd ] Rozkład wirów przy wylocie silnika odrzutowego. Animacja jest częścią symulacji akustycznej, którą przeprowadzono przy użyciu biblioteki Palabos wykorzystującej wspomnianą wcześniej Metodę Lattice-Bolltzmann. Biblioteka jest dostępna dla każdego i załączam też AMA na reddicie gdzie jeden z autorów tłumaczy na czym polega metoda i odpowiada na pytania. [VID ART]

[ #cfd ] Prędkość płynu podczas pracy pralki. Symulacja wykonana w pakiecie FlowKit [VID]

[ #druk3d ] Wydrukowane serce, które bije jak żywe. Niestety jako zastępczy narząd może pracować tylko do 45 minut. [VID]

Pan Bogdan spod tagu #bogdansymulant (ʘʘ)
Bogdan191 - #mes #mechanika #inzynieria #ciekawostki #nauka #gruparatowaniapoziomu 
...
  • 5
  • Odpowiedz
@Bogdan191: Coś poczytam w wolnej chwili :-) inicjatywa przednia, bardzo mi się pomysł podoba. Pozdrowienia! PS odpowiedź pisana w czasie zbiegania się analizy nieliniowej w kontaktach
  • Odpowiedz