Wpis z mikrobloga

Nawiedził Cię desant atencji, daj +, a każdy twój wpis będzie cieszył się atencją( ͡° ͜ʖ ͡°).
Mirkowanie - Gra o Mirko i Wykopie zbliża się do fazy wydania (jest bliżej niż dalej tej fazy).

Ostatni wpis ze zmianami był 6 dni temu (czyli w tamtym roku + był jeszcze Sylwester), tak więc czas na kolejny wpis ze zmianami, które dokonały się w ciągu ~5dni (nie liczę sylwestra, to był ciężki dzień #pdk ). Cały czas pracuję aktywnie nad grą o Mirko/Wykopie, bardziej staram się teraz zmierzać w stronę wydania gry + reszty aktualizacji po wydaniu gry (chcę zobaczyć, jakie jest zainteresowanie grą), samo tworzenie gry pochłania masę czasy, a pomysłów mam drugie tyle, wiadome, ani finansowo, ani pobraniowo nie będzie z tego sukcesu (gra jest ograniczona do skromnej grupy), wiadome, każdy będzie mógł zagrać, ale tylko garstka zrozumie tę grę( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jeśli zaś chodzi o obecne plany, to z 30 minut temu weszła nowa aktualizacja, która dodaje medale i rankingi + inne takie drobne zmiany, teraz obieram sobie za cel dodanie zapisu w chmurze (Google Play), dodanie pytania o ocenę gry/pobranie (wersja przeglądarkowa), to jeszcze dziś się pojawi, no i w sumie bym planował w tym tygodniu wersję przeglądarkową/dodanie angielskiej wersji gry. Troszkę nowych tekstów powitań + tekstów w szkole #!$%@?. Gra wyjdzie w tym miesiącu. Po premierze gry zrobię z ankietę i podzielę się z Państwem moimi pomysłami i będziecie Państw mogli zdecydować o priorytecie aktualizacji w grze :-}

Dziwnie się to wszystko potoczyło, od pomysłu o 4:00 i braku snu, po gorące we wpisie i lawinę komentarzy, po beta testy i znalezisko w gorących. Od siebie mogę dodać, iż jestem zadowolony z przebiegu beta testów, wiele zmieniło się podczas nich, dziękuje Państwu i jestem wdzięczny za pomoc, zgłosiliście Państwo masę błędów/uwag/propozycji, miło się też z Państwem pisało/piszę na temat rozwoju gry. Fakt,troszkę więcej plusować moglibyście Państwo i częściej wchodzić w interakcje ze wpisami, tak to nie mam co narzekać.

Ogólnie to rozwój gry o Mirko/Wykopie będzie zależał od Państwa zaangażwania.

Nie chcesz przegapić ważnych informacji? Wesprzyj mnie
Zapraszam do obserwowania tagu #donislawdev co jakiś czas, będą ukazywać się pod nim kolejne podsumowania gier + kolejne projekty, oraz do:
Lista <--- Zapraszam (Wołanie do statystyk z moich gierek, premier moich gier, beta/alpha testy, bez spamu, jest to lista wołania, wystarczy się zapisać). Warto też obserwować moją osobę na Wykopie.
Gra posiada też własny tag #donislawmirkowanieclicker <-- obserwuj

Przypominam też, iż jeśli ktoś chce pisać o gierce na Mirko, to proszę o używanie tagu #mirkowaniegra (można go obserwować, często też pod nim piszę) I nie używanie moich gamedevowywch tagów :-} Przypominam też, iż wszelkie uwagi/błędy/pomysły zgłaszamy do mnie na PW. Proszę nie zapominać o aktualizacji gry do najnowszej wersji.

Facebook
Twitter

Zapraszam też do sprawdzenia moich innych gier:
Moje Inne Gry

Jeśli ktoś chce nadal dołączyć do testów (Android, GMAIL TYLKO), to proszę wypełnić ten formularz + obserwować mój tag/listę (zaproszenia do bety wysyłam seriami, więc możliwe, iż trzeba będzie troszkę poczekać).
Formularz Beta Testy

Pojawia się tez dużo pytań o to, gdzie można poczytać więcej o gierce, zapraszam tutaj:
http://www.wykop.pl/artykul/4069515/mirkowanie-gra-o-mirko-i-wykopie-pelna-smieszkow-i-odniesien-android/

Tak w skrócie:

O czym jest gra? Na czym Polega rozgrywka?

Gra jest prostą gierką, tak zwanym "Klikerem", ale jest też pełna różnych śmieszków, ukrytych żartów, podczas tworzenia postaci możemy wybrać nick (kilkuset Mirków ma unikalne powitanie, wielu ma specjalne bonusy na swój nick, dane zbierane na podstawie Mirko, wiele nicków ma własne ukryte żarty, Michau i inne) + miasto (Jak się wpisze pewne miasta, to się dzieją różne rzeczy). W grze mamy:

Pracę - Janusz Biznesu, Korpo szczur, programista15K (właściwie to 3k brutto, ale to szczegół). Każda praca jest pełna unikalny odniesień, taka ciekawostka, w ostatniej pracy, naszym szefem... Zostaje Michau i to nie byle jaki:

Kończyłem nocną zmianę, a tu kroczy, ON!, Wielki władca i śmieszek, Michau Białkov, podchodzę do niego i mówię
„Życie odbiera i daje, mb nie ma jajek”. Na co Michau odpowiada mi: „Ciiii, to moja wielka tajemnica”.

Dziwna sytuacja, do serwerowni wbiegł jakiś dziwny typ, klęknął na kolana i krzyknął:
Niech ktoś wreszcie naprawi te cholerne tagi!”, na co odpowiedziałem mu:
„Naprawiamy je już 8 lat, czeka Pan już 8 lat?”, na co on odpowiedział „Czekam”, to odpowiedziałem mu „To poczekasz Pan kolejne 8 lat, Michauovi nie trzeba przypominać co pół roku od 8 lat, że ma naprawić tagi, pamięta o tym”.

Ogólnie dzieją się różne rzeczy w serwerowni, planuję dalszą ścieżkę "fabuły" + jeszcze inne prace. Mamy też zakup różnych ulepszeń, studiowanie w szkole #!$%@? (prowadzą ją słynni Mirkowie), co ciekawe jest tutaj też spora symbolik, śmieszki.
Mamy też ryzykowne akcje (2x atencja albo atencja spada do 0), akcje na Bednarza, Zarzutke, Cycki W Zbożu, Patrz, Jak fruwa, Serwerowa Orgia <-- To nazwy ryzykownych akcji. Dodatkowo są też decyzje, które możemy podejmować (zostanie na nocnej, wzięcie udziału w WykopPoczta, innych Wykopowych akcjach), każda decyzja akcji i tekst jest wzorowany na MIrko/danych tagach, jedna decyzja posiada nawet 8 decyzji na tak i 8 na nie (wybierane losowo). Są też różnie pytania z Wykopu, nocna zmiana, listy obecności, rozdajo (nagroda dzienna), kosmonauta, rogale, pomarańcze i wiele więcej, ciężko to wszystko opisać w słowach, gra po prostu gwarantuje uszkodzenie mózgu, to tak w skrócie. Gra jest PEGI 16, ale jak dodam rzeczy z notatek, to wskoczy PEGI 18, budżet gry to 0zł. No i doszło jeszcze usuwanie konta, nowe rzeczy będą dochodzić.

Dodawania niektórych wyników do rankingu będzie działać jutro.

Lista zmian z ostatnich 5 dni:
0.7.5
Dodano logowanie przez Google Play Services
Dodano rankingi (Google Play + Kongregate).
Dodano medale (Google Play + Kongregate).
Ukrywanie kolejnych przycisków w wersji przeglądarkowej (zapis w chmurze, medale, rankingi z Google Play).
Przywrócono stary wygląd serc (tak mi się wydaję, iż takie serca Państwo widzieli, co ciekawe, są Państwo bardzo szczegółowi, zmiana serc wzbudziła ogromne kontrowersje ;p).

0.7.2
-Działania na rzecz dodanie wersji angielskiej gry (nowe teksty)
-Poprawiono odczyt zapisu gry.
-Dodano zapis gry (przycisk, przydatne tylko w wersji przeglądarkowej).
-Dodano usprawnienia w Inputach (wpisywanie tekst) do WebGL (możliwość kopiowania, wklejania i parę innych).
-Dodano zapis i odczyt tekstowy gry (kopiuj-wklej).
-Poprawki w działaniu UI (i naprawa błędu z niemożnością zamknięcia UI).

0.7
-Dodano automatyczny zapis do wersji przeglądarkowej (nie zawsze uchwyci moment wyjścia z gry).
-Dodano zmianę języka, automatyczne wykrywanie języka i jeśli język jest wspierany, to zmiana na ten język
-Dodano panel ustawień, niższa grafika w grze, głośność muzyki/SFX i inne takie + linki do profili.
-Dodano obsługę zewnętrznych linków w WebGL

0.6.711
-Zmiany w wymaganiach decyzji (obniżka).
-Zwiększenie cen ryzykownych akcji (oprócz pierwszej).
-Ukrywanie przycisków reklam w wersji przeglądarkowej gry.
-Poprawiono błąd z odświeżaniem tekstu w panelu statystyk (po usunięciu konta).
-Poprawiono błąd ze złym naliczaniem kosztu pierwszych 10 poziomów ulepszeń w sklepie atencji, złym naliczaniem kosztu w sklepach atencji.

0.6.71
-Zmiany w wymaganiach decyzji (obniżka).
-Zwiększenie cen ryzykownych akcji (oprócz pierwszej).
-Ukrywanie przycisków reklam w wersji przeglądarkowej gry.
-Poprawiono błąd z odświeżaniem tekstu w panelu statystyk (po usunięciu konta).
-Poprawiono błąd ze złym naliczaniem kosztu pierwszych 10 poziomów ulepszeń w sklepie atencji, złym naliczaniem kosztu w sklepach atencji.

0.6.7
- Dodano nowe ulepszenia atencji.
-Naprawiono błąd ze złym wyświetlaniem uleepszeń (4000 zamiast 400 max level i takie tam).
-Naprawiono błąd ze złym naliczanie kosztu ulepszenia (dajmy na to było 399 i kupiliśmy 5, to liczyło jak zakup 5, naliczało cenę ponad limit zakupu).
-Poprawiono błąd z napisem "MAX", pomimo nie posiadania maksymalnego poziomu ulepszenia.
-Poprawki innych błędów :-}
-Dodano usuwanie konta (Prestige, panel statystyk).
-Zwiększono ceny ryzykownych akcji.

0.6.51
-Naprawiono błąd ze złym wyświetlaniem uleepszeń (4000 zamiast 400 max level i takie tam).
-Naprawiono błąd ze złym naliczanie kosztu ulepszenia (dajmy na to było 399 i kupiliśmy 5, to liczyło jak zakup 5, naliczało cenę ponad limit zakupu).
-Poprawiono błąd z napisem "MAX", pomimo nie posiadania maksymalnego poziomu ulepszenia.
-Poprawki innych błędów :-}

0.6.5
-Dodano usuwanie konta (Prestige, panel statystyk).
-Zwiększono ceny ryzykownych akcji.

0.6.3
-Dodano Lenny Face i ich odblokowywanie (taki mały dodatek do odblokowywania).
-Zwiększono cenę zakupu odpowiedzi na pytanie.
-Dodanie zabezpieczenia przed zmianą daty.
-Inne uprawnienia + przygotowania do usuwania konta, zmiana platynowego stulejarza z pisanych postów na usuwanie konta.
-Poprawki w panelu statystyk.

0.6.25
Dodano Panel Statystyk Gracza

A i przepraszam, za spóźnienie się z aktualizacją, miałem problem z mergowaniem manifestów, następnie z duplikatami pluginów (plików), a potem to jeszcze Unity zaliczyło zawiechę i niby się komplilowało, czekałem z 1H, a okazało się, iż nic się nie dzieje i program stoi ;p

#gry #grajzwykopem #programowanie #gamedev
DonislawDev - Nawiedził Cię desant atencji, daj +, a każdy twój wpis będzie cieszył s...

źródło: comment_IcmoT2xzylEaatchEeL2EkY4OfROOexc.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz