Wpis z mikrobloga

E, #katolicy, nie jesteście sami na tym świecie. #!$%@? dzwonami o wczesnej porze nie świadczy najlepiej o stanie waszej psychiki i waszej kulturze. Mamy rok 2018 i każdy ma w domu jakiś budzik (a jak nie ma to za bardzo małe pieniądze może mieć) i jeśli będzie chciał pójść na mszę to sobie poradzi. Nie trzeba przy okazji budzić wszystkich do okoła...
#katolicyzm #chrzescijanstwo #debilizm ##!$%@?
  • 281
@kaifasz: urodziłeś się w kraju katolickim. jesteś na tyle duży by zrozumieć że nic nie zmienisz. Dlatego jedynym wyjściem dla Ciebie jest przeprowadzka. Najlepiej do krauju niekatolickiego np Niemcy? Btw. przepraszam że w sylwestra strzelałem, pewnie też Ci przeszkadzało
@dzeksondzekson: Moja rodzina była bardzo wierząca, prababcia, babcia itd. O wierze wiem wszystko i ją świadomie odrzuciłam. Ba, kiedyś nawet należałam do kółka różańcowego. Tyle, że to co mówiono mi na lekcjach nijak nie pasowało do tego co opowiadał katecheta i ksiądz. Dokonałam więc wyboru. To inżynierowie i fizycy zbudowali komputery, dzięki którym teraz się komunikujemy, nie księża ani zakonnicy. To lekarze ratują ludzi, a nie księża, którzy każą się modlić...
@xandra:

Bo do dyskusji trzeba mieć otwarty umysł, a wy już jesteście zaprogramowani.


Niestety to prawda, jeśli na prawdę chciałabyś podyskutować i spróbować kogoś przekonać do swoich poglądów to polecam zacząć od podstaw.
Po pierwsze religia/kościół i wiara to nie jest to samo chociaż często idzie w parze.
A po drugie religia nie wyklucza istnienie nauki, nie są to dwa konkurujące ze sobą obozy.
Ja np. nigdy nie przeprowadziłem badań na
@polek172 gdzie w konstytucji masz cokolwiek o katolickości kraju? Kocham ten kraj i nigdzie się nie wybieram (chyba że na wakacje). Kościół mi nie przeszkadza, tylko to #!$%@? można już sobie odpuścić w dzisiejszych czasach. Kiedyś faktycznie chłop w polu mógł nie wiedzieć, że to już pora szykować się do kościoła, ale teraz? Ludzie mają zegarki i sobie poradzą. Sylwester nie jest codziennie i da się z tym żyć (zakładając ze sam
@xandra: Ale w jaki sposób to narzucają? W niezgodny z prawem? Wydaje mi się, że KK ma pełne prawo wyrażać swoje poglądy na aborcję i wpływać na polityków, by wprowadzili jakieś konkretne prawo. Tak robi każda grupa ideologiczna w Polsce.

Dzieci, płody - osobniki homo sapiens, czyli inaczej ludzie. Tylko antyaborcjoniści wprowadzają magiczną granicę człowieczeństwa, argumentując to rozwojem układu nerwowego, urodzeniem etc. To wszystko jest arbitralne. Tylko po to, by odczłowieczyć
@xandra:

To inżynierowie i fizycy zbudowali komputery, dzięki którym teraz się komunikujemy, nie księża ani zakonnicy. To lekarze ratują ludzi, a nie księża, którzy każą się modlić


A wiesz kto jeszcze nie zbudował komputerów?
Biolodzy, Chemicy, Policjanci, Sprzedawca w sklepie.
A drugie pytanie kto oprócz księży nie ratuje ludzi?
Tu też można wymienić całkiem spora grupę ludzi.
Książa nie są od budowy maszyn czy leczenia z chorób fizycznych. Oni zajmują się
@xandra: Przecież nikt Ciebie nie zmusza do modlitwy, więc nie rozumiem tego 'ataku' na czyjąś wiarę i upodobania religijne. d;
@kaifasz: Więc twoim zdaniem co jest dobrem? Wymień.

Nie jestem jakimś katolem, ale serio nie rozumiem tego 'ataku', zazwyczaj takie osoby jak Wy atakujecie wiarę, a potem gdy Wy jesteście atakowano podobnie (ktoś wypomina jakieś wady waszej kultury/zamiłowań/upodobań) to hurr durrr, jak tak można obrażać i wypominać, mamy swoje prawa,