Wpis z mikrobloga

E, #katolicy, nie jesteście sami na tym świecie. #!$%@? dzwonami o wczesnej porze nie świadczy najlepiej o stanie waszej psychiki i waszej kulturze. Mamy rok 2018 i każdy ma w domu jakiś budzik (a jak nie ma to za bardzo małe pieniądze może mieć) i jeśli będzie chciał pójść na mszę to sobie poradzi. Nie trzeba przy okazji budzić wszystkich do okoła...
#katolicyzm #chrzescijanstwo #debilizm ##!$%@?
  • 281
  • Odpowiedz
@kaifasz: Moja matula mieszka przy kościele, jak tam byłem u niej w południe w sylwka to mieli odpust, cały dzień z głośników modły na pół osiedla, czułem się jak w Turcji jak wzywali do meczetu, ale to tylko kilka minut a ci dawali cały dzień...
  • Odpowiedz
@Mald: Pozostaje się przyzwyczaić ( ͡° ͜ʖ ͡°) W mojej parafii jak sąsiedzi zgłosili taki problem do proboszcza to jakoś tam się dogadali, że dzwony rano biją godzinę później niż przedtem - może warto spróbować?
  • Odpowiedz
  • 76
@kaifasz: @Mald: Kup mieszkanie / dom obok kościoła, bo taniej. Hurr Durr, dzwonami bijo! Chyba nawet pasta o tym była...

@robertx: Akurat kościół zbudowany po zakupie mieszkania.

Juz pomijam kwestie, że kościołów jest tyle nabudowanych i to w centrach miast, przy osiedlach, że często ciężko kupić sensowne mieszkanie bez mniejszego bądź większego słyszenia dzwonów. Choć oczywiście dużo zależy od miasta. Ale generalnie kościołów ciągle przybywa.
  • Odpowiedz
To ciekawych macie tych księży, ja tam wiem zawsze, że o 7 jest 7-dma, a nie 8-sma. Wolę dzwony niż radyjko. W sumie to jedyne co cenię w kościele ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kaifasz: Muezzin nawołuje do modlitwy 5 razy dziennie, człowiek na kacu albo jeszcze zaspany i #!$%@?, szuka dywanika, bismillahi rahmani rahim..., #!$%@? nie ten kierunek, wszystko od nowa

dzwony w katolickich kościołach jednak nie takie złe, zawsze masz pewność, że apokalipsa jeszcze nie nastąpiła (albo dzwony biją właśnie na alarm :D )
  • Odpowiedz
@kaifasz Może zamiast płakać o tym na mirko i robić najazd na wszystkich katolików to przejdź się do kościoła lub wyślij pismo by zaprzestali dźwiękowej immisji. Jak to nie podziała to wyślij oficjalne pismo do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, ew. powództwo cywilne.
  • Odpowiedz
@panTralalinski: Skąd u prawicy (tej światopoglądowej, nie ekonomicznej) takie zamiłowanie do argumentów typu "no może i robimy źle, ale tamci? Paaanie, tamci to dopiero robią źle"? PiS robi źle? Paaaanie, peło to dopiero robiło! Narodowcy robią rozróbę? Paaanie, a antifa to gorsza?!

W dupie mam katolików i w dupie mam muzułmanów. Chcę sobie po prostu pospać dłużej kiedy akurat mogę i tyle. Dla mnie mniejsze zło to dalej zło. Jeśli się
  • Odpowiedz