Wpis z mikrobloga

Mircy takie pytanie. Chodzę na siłownię i ćwiczę już prawie 4 miesiące. Jakieś tam przyrosty siły są, łapa się poszerzyła, klata minimalnie urosła, barki lekko się zaokrągliły. Ćwiczę 3 razy w tygodniu- raz klata + łapa (bic i tric, czasem tylko jedno z dwóch), raz barki i łapa, a raz plecy i łapa. Nóg nie robię, ale od przyszłego tygodnia chcę zacząć. Jem często kurczaka z ryżem, jajecznicę, migdały, banany i płatki z mlekiem. Od 3 tygodni biorę monohydrat kreatyny.
I tu moje pytanie- czy w ogóle jest sens tak ćwiczyć? Czy tylko dieta i plan treningowy dadzą zadowalające efekty? Plan to jeszcze #!$%@?, najgorzej z tą dietą. Czy to rzeczywiście taki must have, czy i bez dokładnie policzonej diety, mając w codziennym jadłospisie elementy diety koksowniczej dam radę zbudować fajną sylwetkę?
#mikrokoksy
  • 10
@mattheo1994: byku, znasz swoje 0 kaloryczne? Jeśli nie a prawdopodobnie jesteś chudy, zacznij od 2800kcal i obserwuj co się dzieje. Bez diety nic nie zrobisz. Sam myślałem, ze dużo jadłem, ważąc 55 uznawałem to już za masę. Teraz jest 80kg a na 3500kcal jestem głodny (wzrost ten sam). Sprawdź na yt fbw sakera. Dla początkujących najlepszy. No i nie zwracaj uwagi na ciężar, tylko technika.
@mattheo1994 @OttoVonAnus: Oczywiście, skrajnie #!$%@? dieta (typu 1000 kcal czy 5000kcal na fastfoodach) lub z 0 podażą białka czy tłuszczy nic nie da, ale jedząc sensownie - nawet bez liczenia kcal i robiąc dobry trening siłowy będziemy rosnąć (szczególnie początkujący). Ja zacząłem dietować po roku od startu - nie żałuję, że przedtem nie liczyłem kalorii i równocześnie nie żałuję, że zacząłem liczyć.

Robiąc sensowny trening 3x w tyg (jakieś fbw na
@mattheo1994: ale co to znaczy dieta?

chcesz urosnac to musisz byc na dodatnim bilansie kalorycznym, jesc duzo wegli i bialka 2g/kgmc

jak jesz na oko to bez sensu, bo raz zjesz salatke i napchasz sie warzywami ktore maja nisko kalorii i bedziesz zadowolony, a bilans tego dnia bedziesz mial ujemny

trzeba tego pilnowac i czesto jesc na sile
@mattheo1994: Moim zdaniem zadbaj o porządny trening.
Obserwacja i doświadczenie pokazuje, że jak ciężko trenujesz i odżywiasz się w jakiś tam ramach to i tak będą efekty. Wiadomo że lepsze są kiedy ta dieta jest dopracowana itd
Ale jak wiesz, że nie będziesz się tego trzymał, to po prostu żryj i trenuj