Wpis z mikrobloga

Czyżby nadszedł czas na pogromcę #xiaomi?

Letv LeRee Le 3 wraz ze swoim wcześniejszym bliźniakiem LeEco Coolpad Cool1 rzucają rękawicę potentatowi średniaków w Azji. Nie jestem jedyną osobą na tagu, które narzekają na politykę Xiaomi (pozdrowienia dla @widmo82 i @PurpleHaze), gdyż nowe modele znowu dostały energooszczędny Snapdragon 625, a kontynuacja serii Note także 435. Oczywiście seria Mi ma swojego snapa 835 (no może poza Mi Note 3), ale to średni segment jest nadal maszyną napędową chińskiego producenta.
Co można dostać ciekawego od marki LeTV? Snapdragon 652, ekran 5,5 cala Full HD Amoled, 3GB RAM, podwójny tylni aparat 13Mpix (Sony IMX258), przedni 8 Mpix. Do tego dual Sim, pasmo B20 i port 3,5mm. Brakuje tylko rozszerzenia pamięci kartą micro SD, bo 32GB może być trochę mało. Specyfikacja godna polecenia i to wszystko można mieć już za 129$ na #banggood
Czy wieszczę koniec Xiaomi? Oczywiście nie, ale konkurencja dostrzega zadyszkę potentata, który skupił się teraz na Mi6 (plus Mi Mix 2) i tańszych telefonach z serii Redmi czy Redmi Note 4. Teraz LeTV idzie krok naprzód, zaraz uczyni to Oukitel, Bluboo, Cubot, Leagoo i wielu innych, lecz historia Nokii też pokazała, że zatrzymanie się w miejscu może firmę dużo kosztować. W lutym konferencja Xiaomi z nowymi modelami - zapowiedziany na razie Mi7 na Snapie 845, a i pewnie coś innego się pojawi, jak Mi6 Plus, ale minie trochę czasu, zanim wejdą do produkcji.
Wiele osób już teraz oficjalnie ogłasza, że to ich ostatni Xiaomi i następny będzie prawdopodobnie Huawei, który w Polsce radzi sobie całkiem dobrze.

Linki bezpośrednie:

rybakfischermann - Czyżby nadszedł czas na pogromcę #xiaomi? 

Letv LeRee Le 3 wraz...

źródło: comment_qD7eK7LY7cavA4CQOy2r2EFH0BG2xTkm.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rybak_fischermann mam cool1 pół roku i mimo, że sprzętowo to niezły telefon, lepszy od note 4 to system psuje przyjemność z jego użytkowania. Bardzo słabe wsparcie, lineage niedostępny, jedynie modyfikowane eui lub jui z niepełnym kłującym w oczy spolszczeniem. Jedynie soft leree jest wyjatkiem na androidzie 6, ale aktualizacji już żadnych nie ma. Poza softem wad praktycznie nie ma, aparat naprawdę niezły w dzień, bateria 8-9h sot i solidna budowa.
  • Odpowiedz
@GM2L: A w rzeczywistości też są świetne, co potwierdza sprzedaż, tysiące pozytywnych recenzji itd. A że są cholernie popularne to i występują problemy. Są też wkurzające pierdoły... ale z każdym tak jest.
Więc pisanie że wyglada fajnie na papierze nie jest prawdziwe. W rzeczywistości po uwzględnieniu ceny jest nawet lepiej niż dobrze. Zaczynałem od najbardziej wypasionych telefonów jak HD2, a ostatecznie zamiast specjalnie o nie dbać jak o dziecko (bo
  • Odpowiedz
@widmo82: Mam Leagoo S8 z takim podwójnym Aparatem Sony z autofocusem. Trzaska takie zdjęcia, że mój iPhone 5s się chowa przy nim. Tylko ja go dorwałem w cebuli za 260zł + VAT = 330zł
  • Odpowiedz
@rybak_fischermann: Wziąłem sobie i znajomej do syna. Syn znajomej katuje go wszystkimi najcięższymi grami i nie może na tym Leagoo zrobić zawiechy albo klatkowania gry. Prezent pod choinkę jak marzenie. Chodzi taki szczęśliwy jak nigdy. Jedynie to 18:9 powoduje, że jest długi jak... jest po prostu długi. Bateria do full ładuje się w ok. godzinę.
  • Odpowiedz
Ja bardzo żałuję kupna mi6 porażka brak pasma bardzo rozwiniętego u nas B20 ( ͡° ʖ̯ ͡°) W centrum miasta mam transmisje danych na H+... zamiast na LTE. Niby tmobile ma dobry zasięg LTE ale na B20 wszystko u nas jest.


@sad_pepe w końcu ktoś napisał prawdę o B20 a nie tylko szydera i ironia bo xiaomi najlepsze i walić, że nie ma B20.
Dwa moje przypadki.
  • Odpowiedz
System w tych telefonach to porażka.Leży i kwiczy.
Miałem Cool1, sprzedałem, miałem x626 - sprzedałem, miałem x820 - sprzedałem. Wszystkie ze względu na soft. Kiepskie tłumaczenie (co mi nie przeszkadza), ale głównie ze względu na optymalizację. Najszybszy z nich x820 potrafił przymulić na chwilę. W sumie z tej trójki to najlepiej się spisywał chyba Cool1. Zmieniłem na Mi Mix2 i jest o niebo lepiej. Wiem że to nie ten przedział cenowy, ale
  • Odpowiedz