Wpis z mikrobloga

Macie jakieś sprawdzone, gotowe sposoby na wyprowadzenie 24V DC na biurka? Najlepsza byłaby listwa z zaciskami głośnikowymi lub coś w ten deseń, ale nic takiego nie potrafię znaleźć. Jedyne co udało mi się znaleźć to listwa jak na picrel pod banany, z opcją umieszczania przewodów od góry i zaciśnięcia nakrętka. Wg mnie rozwiązanie słabe bo druty wystają.
#elektronika #elektryka #automatyka
Pobierz m.....e - Macie jakieś sprawdzone, gotowe sposoby na wyprowadzenie 24V DC na biurka? ...
źródło: comment_ep0bayCToLP6xN3hiXy1RU4GfvEo09pE.jpg
  • 7
@marcinGee: O w mordę! Przyłączam się do pytania! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja to z kolei szukam listwy tylko z bananami ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale też nigdzie nie mogę znaleźć i chyba trzeba zrobić samemu. W końcu potrzeba matką wynalazków ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@marcinGee: @super_tux: kupujecie taką listwę jak ze zdjęcia (może być niewyposażona) - ważne, żeby w standardzie Mosaic (45mm x 45mm). Wtedy szyna wewnątrz ma taką szerokość i pasują do niej różne moduły M45x45 lub M45x22,5 wg uznania np. https://www.elektrykasklep.pl/towar/078751-legrand-gniazdo-glosnikowe-mosaic/p/off/102 . Niekoniecznie Legrand Mosaic - każdy inny producent, który oferuje osprzęt w M45x45
@marcinGee: a do czego potrzebne te 24V? Albo inaczej: jaki prąd potrzebujesz przenieść? Bo mógłbyś zaadaptować np. gniazdka głośnikowe (są w wydaniu 45mm, powinny pasować do takiej listwy jak na pic), ew ramki z dziurami pod moduły keystone i wtedy już tam wetkniesz cokolwiek, chinche, banany, głośnikowe, USB...
@brohu: Dzieki! Coś takiego może się sprawdzić. Tylko drogo wychodzi. Zobaczymy czy się szef zgodzi ;)
@Jarek_P:
Do zasilania różnego rodzaju elektroniki wykorzystywanej w automatyce przemysłowej. Sterowniki PLC, panele HMI, komputery przemysłowe, serwa, falowniki itp. Prądy nie będą duże bo na biurko będzie jeden zasilacz 5A. Zależy mi na czymś co będzie można wygodnie wpinać i wypinać, stąd pomysł z zaciskami głośnikowymi. Równie dobrze mogą być wejścia zaciskowe na śrubę
Pobierz m.....e - @brohu: Dzieki! Coś takiego może się sprawdzić. Tylko drogo wychodzi. Zobac...
źródło: comment_kBhpTHlg6EVUUQBMuZMl656nz7NVsarE.jpg