Wpis z mikrobloga

Noworoczna tradycja nakazuje przywitać nowy rok fajerwerkami - nie inaczej postępuję pod tagiem #rzetelnafura - dziś prezentuję jedną z największych petard w mojej kolekcji.

Szedłem sobie znajomą okolicą, nie spodziewając się zupełnie niczego, gdy nagle moim oczom ukazał się samochód dosłownie z innej planety. Stanąłem w miejscu i gapiłem się na niego 5 minut, wrażenie było porównywalne z lądowaniem ufo, w końcu co ciekawego może kryć się przy osiedlowej drodze między Matizami, Octaviami i Aveo?

Po dokładnych oględzinach okazało się, że to Toyota Corolla III KE30 SR coupe z japońskimi tablicami rejestracyjnymi, jednak kierownicę ma po lewej stronie. Tablice założone prawdopodobnie, aby podkreślić rasowość auta, na szybie widzimy bowiem polską naklejkę. Na grillu ma stary badge Corolli, od którego Toyota odeszła na początku lat 80. W środku fotele, drzwi i deska rozdzielcza obciągnięte brązową skórą z dużym dodatkiem chromowanych elementów. Całość utrzymana w idealnym stanie.

Silniki, jakie montowano w tej generacji zawierały się w przedziale 1.2-1.6 litra (55-124 KM). Nie mam pojęcia, jaki mógł być pod maską.

Przez chwilę poczułem się, jakbym był na przełęczy w prefekturze Gunma, a nie między blokami w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli ktoś posiada więcej ciekawostek o tym aucie, proszę o dzielenie się nimi w komentarzach.

#samochody #motoryzacja #carspotting #carboners #jdm #jdmboners #toyota
Pobierz DerMirker - Noworoczna tradycja nakazuje przywitać nowy rok fajerwerkami - nie inacze...
źródło: comment_eZMPhLoxTao8hnyJmwn09TNty0aBjGPB.jpg
  • 7