Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Mam ubezpieczenie OC, opłacona jedna rata. Data płatności kolejnej to 7 stycznia (niedziela). Samochód idzie na złom, jednak nie wiem, czy zdążę się wyrobić ze wszystkimi formalnościami - przyjadą do mnie dopiero w czwartek lub piątek, do tego wyrejestrowanie w urzędzie i wizyta u agentki ze świstkami. Czy mam opłacić druga ratę i czekać na zwrot za niewykorzystany czas (praktycznie całość) czy po prostu nie płacić i czekać na jakaś informacje o dopłacie za ten 1-2 dni kiedy samochód miał OC ale nie był wyrejestrowany? #ubezpieczenia #oc #prawo #samochody
  • 11
@zaba34:

Nie płać. Poczekaj, aż będziesz miała decyzję o wyrejestrowaniu pojazdu i z tym idź do agenta. Polisa zostanie rozwiązana z dniem wyrejestrowania/demontażu - zależy, co będzie w decyzji . Zostanie naliczona składka należna za okres świadczenia ochrony ubezpieczeniowej i to zapłać. Po co zamrażać pieniądze?
@zaba34: raczej musisz zapłacić. Następnie po wyzłomowaniu idziesz z dokumentem złomowania ubezpieczalni i oni zwracają tą kwotę (no odliczą ewentualnie coś). Jeśli coś by nie pykło i wymawiasz umowę, a samochód byłby nieubezpieczony jeden lub dwa dni, to jest ryzyko, że dostaniesz mandat z UFG (na chwilę obecną coś koło 4k).
Nie ryzykuj, tym bardziej, że i tak to zwrócą.
Ale przecież ubezpieczenie dostał na rok, po prostu płatność została rozłożona na dwie raty.

IMO musisz zapłacić niezależnie co się z autem stanie.

Tak jakbyś kupił telewizor na raty, w połowie go sprzedał i chciał anulować raty.
@KosmicznyPolityk: oj Mirku, słabe takie rady, odstąpienie można złożyć od ubezpieczeń zawartych na odległość i masz na to 30 dni, a wypowiedzenie też tylko w określonych sytuacjach i ta do tej raczej nie należy. Dodatkowo, gdyby nie miała ubezpieczenia nawet 2 dni, to mogłaby otrzymać karę z UFG, a jeśli nie, to w przypadku jakiejś kolizji, musiałaby płacić z własnej kieszeni za szkody. Pół biedy jakby zarysowała jakieś średnie auto, gorzej
@zaba34: jeżeli do opłacenia zostaje druga rata to nawet jak jej nie opłacisz to ubezpieczenie jak najbardziej dalej obowiązuje. Jeżeli nie chcesz się bawić w dodatkową papierologię to te kilka dni kiedy nie opłacisz drugiej raty wiele nie zmieni. Ubezpieczenie OC jest ważne cały rok, niezależnie od tego na ile rat jest rozłożone więc nie opłacaj drugiej raty, zezłomuj pojazd, zgłoś do firmy ubezpieczeniowej ten fakt a oni wyślą Ci informację