Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niedługo kończę 22 lata, mierzę 177cm, a ważę zaledwie 56kg, czy ktoś ma może doświadczenie i pomógłby chociaż postawić pierwszy krok w walce z przytyciem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie to już znudziło mi się bycie facetem w ciele gimnazjalisty (fikołków też mam już dosyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)), mam mega niską samoocenę i nadszedł czas aby coś z tym zrobić, a nie tylko narzekać, bo życie ucieka, a wiecznie młody nie będę i czuję, że mogę żałować w przyszłości jeśli nic z tym nie zrobię, bo nie zanosi się abym nagle sam magicznie przybrał na wadzę z 15-20kg

Na siłownię wybieram się już dobre 2 lata, trenowałbym już dawno gdyby nie fakt, że z tego co mi wiadomo w moim przypadku musiałbym mieć odpowiednią dietę, a ja za bardzo nie miałbym jak jej się trzymać ze względu na pracę - w domu bywam co 2-3 dni na 24-48h (w tym jeszcze czas na sen), różnie to bywa i nie mam za bardzo czasu na przygotowanie odpowiednich posiłków i ich późniejsze przechowywanie/odgrzewanie po za domem.

Przez to jadam strasznie nieregularnie, mało i z reguły jest to tzw. śmieciowe jedzenie, które mogę na szybko przyrządzić (jakieś gotowce z marketów). Mam zamiar to zmienić tylko nie wiem czy przy takim trybie życia znajdę na to czas, bo na katering to mnie raczej stać nie będzie. Myślałem żeby wykupić u kogoś dietę, tylko boję się, że będą tam czasochłonne w przygotowaniu posiłki i trudne do nabycia produkty.

Nie wiem w sumie sam od czego mam zacząć, czytam różne fora i różnie ludzie piszą, najwięcej rad jest dla osób, które chciałyby schudnąć, może tutaj znajdzie się jakaś osoba, która będzie mi w stanie pomóc z moim problemem, byłbym wdzięczny :)

#mirkokoksy #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 22
Mam bardzo podobnie. Po pierwsze oblicz ile musisz kcal jesc aby utrzymac wagę i jedz ok. 200kcal ponad. Po drugie kup wagę kuchenną i waz wszystko co jesz. Po 3 pobierz apke do liczenia (ja mam Fitatu). Po czwarte Siłownia i ciezkie ale krotkie treningi max 1-1.5h. Ofc w dni treningowe jesz wiecej.
Np. Potrzebujesz 2200 kcal eiec w normalny dzien jesz 2400 a w dzien treningowy 2500+
@AnonimoweMirkoWyznania: Jedz dużo mięsa. Naucz się robić steki z pieprzem. 10 minut roboty i smakuje  świetnie. https://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_francuska/stek_z_pieprzem/przepis.html . Ja jadłem z ryżem i warzywami / surówką. Robiłem też sobie sos do spagettin bolognese na 3 dni z góry, i tylko makaron na bieżaco gotowałem. Pierś z kurczaka, wątróbka.

Do tego 1h ciężarów na siłce 3 razy w tygodniu, BCAA, kreatyna. Nie zapomnij o nogach. Bez żadnego cudowania - prosty jakiś program.
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie próbuj jakichś super duper zmian tylko spokojnie powoli zmieniaj styl życia.

Ćwiczenia: Scooby plus hantle plus tania ławeczka bez bajerów.
Dieta: Oblicz BMR, wypróbuj IF, ogranicz gówno żarcie do max 20-30%.

Najważniejsze wyrobić nawyki, potem sobie refactor walniesz z czasem.

P.S. Nie staraj się jeść za dużo bo skończysz jako skinny fat o ile już nie jesteś. Niestety trzeba to robić powoli max 2kg/miesiąc i obserwuj czy tłuszczu nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Zacznij więcej żreć. A oprócz tego, to można się odżywiać dobrze i regularnie, nawet mając zajęty tryb życia. Wnioskując z Twojego wpisu, jesteś po prostu leniem i szukasz wymówek. 2 lata się wybierasz na siłkę? Serio?