Wpis z mikrobloga

@Perlo To tak samo jak dzisiaj słuchałem wiadomości - gdzieś budują zakład produkcyjny i mieszkańcy wielce oburzeni, mają dzieci, spać po nocach nie mogą to zaczęli blokować przejazd robotnikom. A okazało sie, że przez cały okres tylko 3 dni był hałas 70dB zamiast 40dB kiedy wylewali beton ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kipowrot strzelaja dluzej zazwyczaj niż godzinę poza tym co roku wiele psów ucieka np. Z posesji przestraszone i ladują w schroniskach albo pod kołami samochodów. Więc pisanie, że nic sie im nie stanie przeciez to totalna ignorancja. Fajerwerki są fajne ale sprawiają zwierzętom domowym i dzikim ogromny stres i on wcale jak wszyscy ogarnieci ludzie wiedzą nie trwa godzinke w roku.
@wyczesany_orzeszek: ja mam psa i jest dokładnie tak jak mówisz, u mnie już od wczoraj jakieś półmózgi strzelają na dworze a ja mam cyrk w domu i strach przed oczami że psina nie wytrzyma. Nawet jak daję jej tabletki od weterynarza na uspokojenie to i tak piszczy, chowa się, oddycha niesamowicie szybko i płytko ( ͡° ʖ̯ ͡°) a ja nie mogę jej pomóc. Gdyby to było
@rider3031: Tak, to moja wina, że pies jest strachliwy. W sumie mam 4 psy. Pozostałe nie reagują, psy tak jak ludzie mają swój indywidualny charakter i usposobienie.
@trajano: moja psina dzisiaj zrobiła siku w domu ze strachu. Po prostu zaczęli strzelać a ona zaczęła siusiać. Nigdy jej się to nie zdarza, pies ma 8 lat i własne podwórko więc wychodzi kiedy chce.