Wpis z mikrobloga

Kupiłem mieszkanie od dewelopera. Przy odbiorze mieszkania stwierdziłem kilka usterek i wykonanie (tynki w łazience) niezgodne z umową. Termin na poprawienie usterek, zgodnie z umową, to 14 dni. 15. dnia zadzwoniłem, bo nikt łaskawie do mnie się nie zgłosił. Okazało się, że z tynkami nic nie zrobią, a dodatkowo po umyciu szyb są one porysowane.(mam już klucze do mieszkania więc byłem tam w międzyczasie)
Sprawa się przedłuża, od tamtej pory minęło kolejne 14 dni. Chciałbym zamknąć temat, bo ekipa remontowa chce już od stycznia ruszać.
Podpisałem protokół z usterkami. Co powinienem teraz zrobić?
Mój plan jest taki: rzeczoznawca (już się umówiłem) przychodzi i robi badania tynków oraz stwierdza rysy na oknach. Umawiam się na ostateczny odbiór mieszkania, w protokole wpisuję, że przyjmuj mieszkanie z usterkami. Akt notarialny. Składam żądanie naprawy/oddania kasy w ramach rękojmi.
Dobrze myślę?
#prawo #mieszkanie #pytanie #pytaniedoeksperta #budownictwo #remontujzwykopem #remont #kiciochpyta
  • 22
@snup-siup: Czyli nie chcąc dalej przedłużać sprawy wpisać, że przyjmuję mieszkanie z usterkami i np. oświadczam, że do dnia dzisiejszego(podpisania) nie wykonywałem żadnych prac remontowo-budowalnych? Wtedy nikt mi nie zarzuci, że ja porysowałem szyby
Dzwoń do nich, nagrywaj rozmowy. Pisz do nich maile/pisma, zawracaj im dupe. Rób zdjęcia, dużo zdjęć. Nagraj film jak wchodzisz do pustego mieszkania i filmuj usterki. Możesz kupić parę tanich gazet, które też zfilmujesz aby mieć datę (kumasz trick?), żeby nie kwestionowali, że film jest stary a ekipa remontowa ci to uszkodziła
Czas gra na Twoja korzyść.
Odbieraj mieszkanie, wpisz wszystkie adnotacje, że warunkowo odbierasz i że żądasz napraw.
@Imputator: kierownik odpowiedział dosyć okrężnie
powiedizał, że jak nie masz tego na protokole odbiotu to zależy od kierownika (chyba tylko on przekazuje mieszkania) i dewelopera. Powiedział, że jeżeli u nas taki przypadek by był, i była możliwość powstania rysy np z zewnątrz (pracownicy na elewacji) i jej nei zauważył, to uznał by. Ale są też przypadki gdzie drobna rysa od wewnątrz jest powiększana przez klienta ( - no bo taką to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@becvvv: okna wymienili, wszystkie usterki poza tym gipsem też. Olałem sprawę, bo zamówiłem rzeczoznawcę, pobrał próbki i nie odbierał telefonów xD ale kasy nie wziął. Później jeszcze mnie straszyli, że mi klucze zabiorą, więc olałem sprawę, ekipy remontowe pozamaiwane, więc szkoda byłoby czasu. Ogolnie #!$%@?ć deweloperów, smacznej kawusi, niech deweloper brakiem kredytów się dusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Imputator: mam podobny problem - szyby porysowane, deweloper niby poprawił, ale nadal są porysowane. Teraz się wypiął, że 2 razy poprawiać nie będzie