Wpis z mikrobloga

Pragnę pozdrowić Dyrekcję Dworca Głównego #pkp w #poznan Wprowadzili program przeciwdziałania otyłości stawiając „ograniczniki” na ruchomych schodach. Ma to na celu uniemożliwienie grubym osobom korzystanie z tego typu schodów i zaproponowanie im alternatywy w postaci standardowych schodów nieruchomych aby spalili trochę kalorii.

#heheszki #bekazgrubasow
Pobierz p.....D - Pragnę pozdrowić Dyrekcję Dworca Głównego #pkp w #poznan Wprowadzili progra...
źródło: comment_GG8Grl9pYjez96ixsxZJG5fDA2jzLSNi.jpg
  • 38
@piekarSOAD: No niestety, muszę Tobie dołożyć kolejną odpowiedź. Tak, to jest po to by matki z wózkami się nie pchały na schody. Tak, sam widziałem jak tak robiły tam gdzie mogły, stąd te ograniczniki.

@Cockatrice: Przykro mi, są i to nie mało. Na szczęście ograniczniki to skutecznie wyrugowały. Ba, nawet gdy stoją widziałem jak na początku działania CH City Center, te co pierwszy raz były szły na pewniaka na schody
@hejoo: słupek jest wymogiem UDT. Dodatkowo coraz częściej producenci schodów ruchomych narzucają konieczność jego montażu, w przeciwnym razie nie udzielają gwarancji (chodzi faktycznie o wózki sklepowe - jeśli w galerii występują bo np. jest w niej supermarket to na 100% na tej samej kondygnacji przy schodach będzie słupek).
Słupek działa na prostej zasadzie zablokowania możliwości upadku na wprost. Ergo ludzie się pchają, to nie tratują siebie tak że prędzej czy później ktoś wpada komuś pod nogi tylko obija się niczym kula bilardowa pomiędzy słupkiem a balustradą schodów ruchomych. Tak powybijany uzyskuje większą przestrzeń zaraz za nim (słupkiem), już na samych schodach ruchomych gdzie odzyskuje stabilność i równowagę i może rozpędzić się w biegu na nowo. Bez przewężenia w postaci słupka,