Wpis z mikrobloga

bo żaden kraj nie jest lepszy czy gorszy od drugiego


@Mizofonik: Ale bzdura. Podobna do tej o tym, jak to wszyscy są równi i każde życie ludzkie jest bezcenne. Nie, nie jesteśmy równi - są ludzie lepsi, gorsi, wartościowi i kompletnie bezwartościowi. Tak samo jak są kraje lepsze, jak europejskie/zachodnie i są kraje gorsze, jak wiele krajów afrykańskich czy "niby" cywilizowanych jak niektóre kraje muzułmańskie, w których kobietom zabrania się z
dlaczego człowiek, który urodził się w Warszawie jest lepszy od tego urodzonego w Londynie?


@Theorno: patriotyzm nie zakłada, że ktoś jest lepszy czy gorszy, tylko czuje się dumę z pochodzenia. Jak by twoje dziecko dostało piątkę w szkole jako jedyne w klasie, to czułbyś się dumny z niego czy z tego że jest lepszy od Nowaka czy Kowalskiego?
I to jest zasadne bo włożyłem w to jakiś trud, żeby być Polakiem nie trzeba żadnego wysiłku.


@Theorno: poglądu na patriotyzm Ci nie zmienię i nie mam zamiaru, ale chyba widzisz o co mi chodziło. Raz jeszcze podkreślam - patriotyzm to nie jest poczucie bycia lepszym od jakiegoś narodu, to umiłowanie własnego narodu.
@Theorno:

Oscar Wilde

Einstein


Samuel Johnson

George Bernard Shaw


Felipe Fernández-Armesto


Schopenhauer

Andrzej Bobkowski


Umberto Eco


Odwołania do autorytetów to cecha charakterystyczna dla religii, które to zawsze odwołują się do proroków, ojców kościoła, Mesjasza, czy innych primes inter pares.

Jak widać w przyrodzie nic nie ginie i lewica pozbywając się religii w imię tzw. "wolności umysłu" sama tworzy swoją protezę religii w postaci gotowego schematu myślenia, gdzie święte prawdy są przekazywane
umiłowanie BO? jaka jest przyczyna?


@Theorno: wystarczy, to, że ktoś się urodził w Polsce, w której żyli inni ludzie, którzy dokonywali wielkich czynów, między innymi (ale nie tylko) takich, dzięki którym Polska nadal istnieje.
Poza tym w patriotyzmie nie chodzi tylko o #!$%@? odczuwanie tego, że się urodziło akurat tu a nie po drugiej stronie rzeki ALE O AKTYWNE działanie na korzyść swojego społeczeństwa, często motywowane tym co napisałem w zdaniu