Wpis z mikrobloga

Mireczki, stoję teraz przed wyborem specjalizacji. Może jest ktoś z #inzynieriasrodowiska i może coś doradzić? Najlepiej z #pw

Rozwinięcia nazw tutaj, bo nie mieściły się w ankiecie:
COWiG - Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja i Gazownictwo
ISiW - Inżynieria Sanitarna i Wodna

#studbaza

Która specjalizacja wydaje się lepsza?

  • COWiG 62.2% (23)
  • ISiW 37.8% (14)

Oddanych głosów: 37

  • 21
@kptant: Właśnie zdecydowana większość roku wybiera się na COWiG i tak na moim wydziale jest zawsze. Pracuję, ale niestety jeszcze nie w zawodzie. W wakacje planuję to zmienić :)

@ksardas: W drugim przypadku jest więcej budownictwa. A z zarobkami to teraz miałam więcej, więc po zdobyciu dyplomu tym bardziej oczekuje się wyższej kwoty.
@black_beauty: Żeby zmienić studia czy zarabiać trójkę brutto. Ogółem na rynku pracy nie ma tragedii jeśli chodzi o południową część Polski, sam pracowałem rok po szkole w "Twoim zawodzie", no ale bardzo po znajomości. Wbrew pozorom ta mniej wybieralna specjalizacja w ankiecie nie oznacza, że będziesz klepać biedę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie goodluck jeśli chcesz po tym zarabiać więcej niż 3k brutto.


@ksardas: @black_beauty: Odezwał się #!$%@? fachowiec rynku pracy :D Do obu tych kierunków bardzo przydatne są uprawnienia projektowe/wykonawcze. Trochę praktyki i będziesz robić projekty za kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy zł (w powiedzmy pół roku). Teraz o te uprawnienia łatwiej więc warto się tym zająć. Obie specjalizacje są przyszłościowe, natomiast wybór nie jest tak istotny bo i tak mało co ogarniesz w
@anthic: odblokujesz? :)
@Non_vincere_te: Jeśli chodzi o uprawnienia, to myślałam też o konstrukcyjno-budowlanych w ograniczonym zakresie, ale zobaczymy co czas pokaże. Właśnie ze specjalizacją mam problem, ale dużo osób mówi, że po COWiGu łatwiej jest ogarnąć rzeczy typowo z ISiWu.
@black_beauty: Trudna decyzja, sam wybrałem COWIG bo szło tam więcej kolegów, skończyłem studia i nie żałuję xd a w pracy zajmuję się ogółem instalacji z jednej i drugiej specjalizacji i nie mam z tym problemu, choć faktycznie ludziom po ISIW może być trudniej np. z wentylacją