Wpis z mikrobloga

#ios #apple #pytanie #kiciochpyta #laptopy

Mireczki, czy opłaca się w 2018 roku kupować jeszcze używanego macbooka ? Chodzi mi o sprzęt do 1500zł i to taki z roku 2012. Czy w przypadku laptopów bardziej płaci się za brand aniżeli bezawayjną pracę.

Poszukuję sprzętu do 1500zł używany/nowy - który będzie działał płynnie i bezawaryjnie minimum 2/3 lata dla mało wymagającego użytkownika - internet, pakiet office, filmy
  • 7
@Efeljot: @goodidea chyba nie doczytał o jaki budżet chodzi... do mało wymagającej pracy starczy i 4GB RAM... Szukaj jakiegoś Aira. Dobrze utrzymany będzie wyglądał jak nowy jeszcze długo a z działaniem też nie powinno być problemów, może coś się uda znaleźć.
@goodidea: @DzonyNajedzony: pytanie jest też takie czy w ogóle warto iść w Macbook czy w takich przedziałach cenowych nie lepszy będzie jakiś inny sprzęt :P po prostu niedawno dużo się na czytałem o tym że urządzenia z jabłkiem potrafią nawet z biegiem lat dobrze służyć stąd pomysł
@Efeljot: warto, będzie działał lepiej niż równie stary pc ze względu na 1. jakość wykonania, 2. system, który jest zoptymalizowany pod konkretny sprzęt. Poszukaj jakiegoś macbook aira, ma ssd, jest aluminiowy będzie ładny i wystarczająco szybki. Gdybym nie zaczął bawić się z filmami to bym mógł spokojnie pracować na moim pierwszym MBA 11" z 2010 roku.
@Efeljot:
Nie opłaca się kompletnie jeżeli nie kodzisz w iOS/macOS, a nawet ci już powinni celować w wersje z retiną i pcie. Na pewno do twoich zastosować są ciekawsze używane laptopy niż ten dziadek. Co do czego co znajdziesz to nie chce mi się jeszcze raz tego samego wypisywać, więc sobie poprzeglądaj modele, które tam powymieniałem np. e7440, e7450:
https://www.wykop.pl/wpis/28836613
@Efeljot moze minimac? Bede mial do sprzedania za 1000zl. 4gb Ramu / 500gb dysk? 2014. Normalnie pracowalem na programach Adobe. Nie jest to demon predkosci ale tez dawal rade.