Wpis z mikrobloga

Negatywne skutki edycji rozszerzonych na przykładzie Planescape: Torment i platformy gog.com:
- Tytuł królował na liście jako jeden z najlepiej ocenianych i najpopularniejszych; obecnie ocena z 5, spadła do 3.5 gwiazdek, jako że ludzie oceniają raczej Beamdog i ich modyfikację; próżno też szukać tego tytułu kiedy skanuje się cRPG przez konkretne filtry; wcześniej był w ścisłym top;
- Cena wzrosła o 600%; tytuł, który można było kupić za 10zł, kosztuje teraz 60zł-70zł (nie licząc obniżek)
- Z list zniknął oryginalny PS:T z recenzjami użytkowników i oceną 5/5
Na steamie jest z tym przynajmniej trochę lepiej (mniej recenzji EE, a więcej PST).

Dzisiaj przeglądałem cRPGi gog.com według ocen/popularności i zastanawiałem się jak to teraz wpływa na sprzedaż/dystrybucję tytułu przez tę platformę.

Zdaje się, że te platformy sprzedażowe powinny rozgraniczyć pewne kwestie, i umożliwiać użytkownikom osobną ocenę oryginału, i osobną ocenę modyfikacji. Teraz, na tej podstawie, ktoś kto zainteresuje się cRPGami zwróci uwagę jednak na ocenę procentową, a nie na wyjaśnienie, którego udzielają użytkownicy oceniając samo rozszerzenie.

Przypuśćmy, że jestem w tym wszystkim nowy, szukam klasycznego cRPG i co widzę? Nawet Neverwinter Nights (przynajmniej do wydania edycji rozszerzonej) jest o klasę lepszy na podstawie recenzji użytkowników.

#planescapetorment #planescape #crpg
  • 18
@rudy2007: Nic jeśli chodzi o mechanikę czy fabułę, zawiera trochę usprawnień, ale płacisz za nie 70zł i wiążę się to z wycofaniem oryginału ze sklepu. Nie chodzi mi o sam fakt istnienia edycji rozszerzonej, tylko o skutki działań ekipy Beamdog.

Gracze oddani oryginałowi mają problem, który podzielam:
- przepisywanie historii na nowo, to nie jest gra Beamdog;
- wycofanie tańszego oryginału, który można było doprowadzić do prawie takiego samego stanu za
@Darnath: i tak nikt normalny nie kupuje poza promocjami, teraz jest za niecałe 25 zł, także ok. :P A co mają do zaoferowania sklepy to chyba nie do końca od nich zależy. Czasem są dwie wersje, np. Fable, a czasem tylko nowsza. Także jak nic nie popsuli to bierę.
@rudy2007: @Darnath: "normalnego" Tormenta można kupić jeszcze tutaj https://wirtus.pl/wyprzeda/legendy-rpg-6-klasykow-rpg/ razem z całym zestawem innych gier za mniejszą cenę. Tylko trzeba wyłączyć directdraw, jak ma się kartę nvidii, co jest całkiem proste: https://superuser.com/questions/495303/how-do-i-disable-directdraw-and-direct3d-acceleration-on-windows-8. A przynajmniej ja tak musiałem zrobić :P
@Darnath: @rudy2007: @K_Jow: To jest czubek góry lodowej. Wcześniej np. soundtrack (OST) był wliczony w cenę gry, teraz kosztuje 43 zł! Poza tym z powodu skargi Beamdoga usunęli jedną z najpopularniejszych wishlist na GOGu: https://www.gog.com/mix/beamdog_is_the_parasite_of_the_industry (zanim usunęli listę, miała ok. 500 upvote'ów)

teraz jest za niecałe 25 zł, także ok


@rudy2007: Za 25 zł jest tylko na Steamie, na GOG nawet w promocji jest za ok. 50 zł,
@Darnath: ja się ciesze że mogę zagrać w cyfrową edycję z polskim dubbingiem, bez beamdoga jakoś nie było to możliwe. A jeszcze wracając do ocen, miałem gryonline na steamie w kuratorach, po ocenie 6/10 przestałem ich obserwować, więc to też nie jest tak że tylko gracze patrzą przez pryzmat reedycji.
@stiepanov: nieprawda

W serwisie GOG.com pojawiły się cenione przez graczy polskie lokalizacje do gier RPG opartych na zasadach Dungeon & Dragons. Dotychczas tytuły na platformie cyfrowej dystrybucji były sprzedawane przede wszystkim po angielsku, ale załoga sklepu postanowiła poszerzyć listę wersji językowych. Dzięki temu od teraz tak kultowe produkcje, jak Baldur’s Gate, Icewind Dale i Planescape: Torment, można nabyć na GOG.com lub - jeśli macie je już w swojej wirtualnej bibliotece -
Chciałem pograć sobie w Planscape Torment wiec wchodze na gog gdzie MIAŁEM tą gre ,a teraz sobie znikłą poprostu z mojej biblioteki za to moge ją ponownie nabyć za 70 zł
co do #!$%@? ?