Wpis z mikrobloga

@chrystusie: myślę że zdecyduje się na zakup iPhona X, nie wiem tylko czy przyzwyczaję się do braku przycisku "home", niby go nie ma fizycznie tylko na wyświetlaczu, czy nie będzie przeszkadzał mi brak ramek i jak to się odnosi w praktyce użytkowania, niektórzy na to narzekali jak czytałem opinie, cena też zaporowa, ale ciekawość przewyższa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@diabe: tak, aktualnie mam iPhona 7, a
@Destruktor91: Przesiadłem się niedawno na X i naprawdę brak przycisku home nie jest absolutnie żadnym problemem. Po krótkim okresie bardzo naturalnie korzysta się z gestu przesunięcia od dołu i już brakuje mi tego na innych iPhone'ach. Jedyny minus do tej pory to przypadkowe zrzuty ekranu - dość łatwo jednocześnie nacisnąć przycisk zmiany głośności i klawisz boczny. No i ekran OLED wymaga przyzwyczajenia, ale to normalne. A Face ID działa wyśmienicie bez
@jwader: a czy możesz podpowiedzieć jak wyglada sprawa baterii ? Bardzo mnie to ciekawi, ile wytrzymuje przy jakiś tam aplikacjach typu "FB" "YT" ogólnie internet, gry, rozmowy, czy takie w miarę normalnie użytkowanie. Chciałbym się właśnie dowiedzieć też o tym wyświetlaczu czy wszystko jest bardziej żywe ogólnie lepiej wyglądające, czy jest jakieś porównanie z 7/8 ? Jeszcze jedna z rzeczy o które chciałbym zapytać to obudowa, jakie jest szkło ? Trwałe
@Destruktor91: Bardzo dobrze - przy ostrym cioraniu wytrzymał ponad dobę, z kolei dzisiaj, przy dość umiarkowanym użytkowaniu od jakiejś 6:30 mam w tej chwili ok. 59% baterii. Ekran jest po prostu inny. Tryb True Tone ociepla obraz (można to wyłączyć), struktura pikseli (PenTile) różni się od układu RGB, występuje lekkie odchylenie barw przy patrzeniu pod kątem, za to czernie są nieskończone. Przyzwyczaiłem się po niecałym tygodniu i jestem zadowolony.
jwader - @Destruktor91: Bardzo dobrze - przy ostrym cioraniu wytrzymał ponad dobę, z ...

źródło: comment_cCGIkv7sLf0ujXY3ULavK19LEhrLLkog.jpg

Pobierz
@jwader: jestem pod wrażeniem wytrzymałości baterii, u mnie na 7 to wyglada zupełnie inaczej, bateria znika w oczach, do tego ostatnimi czasy telefon zaczął się grzać i to dosyć mocno, co raz częściej trzeba podpinać się pod ładowarkę żeby przy dłuższym "cioraniu" telefon wytrzymał dzień. Co do Androida chyba wykluczę s8 ze sprzętu na który chciałbym się przesiąść, sporo osób odradza, i dzięki Twojej opinii co raz bardziej jestem nastawiony na
Z wytrzymałością baterii bym nie przesadzał. Jest naprawdę dobrze, ale wiele zależy od sposobu użytkowania więc zachowawczo można powiedzieć, że trudno będzie rozładować telefon po pełnym dniu intensywnej eksploatacji. Cena jest niestety bardzo wysoka więc wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości. Osobiście w Twojej sytuacji wybrałbym dwie opcje: pozostanie przy siódemce (bo to wciąż świetny telefon), albo zakup dziesiątki. Jeśli chodzi o spadek ceny - nie wiem, ale szybko raczej drastycznie
@jwader: masz jakieś sposoby na użytkowanie jakieś "inne" ? Może coś mi podpowiesz ciekawego czego nie wiem? Co do 7 nie powiem złego słowa na ten telefon, ale zaczyna się grzać i bateria troszkę podupada na tym nowym iOS. A w 2018 roku wyjdzie coś nowego ? Może warto będzie poczekać na jakiś przyszłoroczny model a nie wywalać 5k a na X tylko na coś całkiem nowego :) a za wszystkie