Wpis z mikrobloga

Ile to już razy chciałem być dobrym wujkiem


@podobno_mialem_multikonta: Pińcet złotych i mają poleasingowego DELLa/HP z Alledrogo z zainstalowanym legalnym Windows 7 - i3 Sandy Bridge, 4GB RAM. Do podstawowych zastosowań wystarczy, a upgrade to może dołożenie RAM/SSD kiedyś.
Można taki zestaw też taniej dostać, zwłaszcza bez Windowsa, ale mówię o takich od ręki na pęczki dostępnych. Długo bawiłem się w ratowanie rodzinnych komputerowych trupów. To nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@Wave dla mnie najlepszym źródłem jest wnętrze mojej paszczy. Taka szczoteczka pomogła mi znacznie zredukować problem odkładającego się kamienia oraz powodowanego nim stanu zapalnego dziąseł.
No ale może źle myłem manualną szczoteczką, jeśli wolisz. Higienistka stomatologiczna zalecała i idąc za jej radą widzę efekty. Natomiast nim kupiłem soniczną, gdy próbowałem manualnie czyścić poprawnie wg instrukcji higienistki, to myślałem, że nadgarstek ukręcę, a kamień i tak się robił.
  • Odpowiedz
@nicky_santoro znaczne wydłużenie czasu dysponowania służb ratowniczych, absurdalne wydłużenie czasu przyjmowania zgłoszenia

Dzwonisz ----> wywiad z operatorem 112, ten stwierdza że wezwanie to ma podstawę ------> przełącza Cię do dyspozytora Państwowego Ratownictwa Medycznego jemu mowisz dokładnie to samo drugi raz -----> potwierdza słuszność wezwania albo nie, daje Ci ewentualnie porady jak mozna inaczej fozwiazac problem ----> ewentualna dyspozycja ZRM
  • Odpowiedz
Ile to już razy chciałem być dobrym wujkiem i naprawić świat


@podobno_mialem_multikonta: taa, skąd ja to znam. A miesiac później "tyś robił ten komputer? to #!$%@?łeś go, nie drukuje mi potwierdzeń z banku". (ch wie o co chodzi - wszystko się drukuje, z dowolnego programu, a z przeglądarki internetowej - wypadają biale kartki).
Albo "ale ja tu miałem coś bardzo ważnego, i teraz tego nie ma!" (pytam się - gdzie
  • Odpowiedz
@podobno_mialem_multikonta: Wy się śmiejecie, ja w pracy bardzo często pomagam w instalacji programu AV (przez telefon i team viewera). Na niektórych złomach nie da się nawet zainstalować przez brak instrukcji SSE2. I zawsze jest sakramentalne "ten komputer jeszcze działa poprawnie".
  • Odpowiedz
@krzat ta, ale nie można go wykonać jak ma sie za mało wolnego miejsca na dysku xD Właśnie to siostrze musze zrobić, a tam 20mb wolne. Ręcznie musze #!$%@? wszystko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz