Wpis z mikrobloga

@Krolowiec numer jeden to sprawdzona i dobra hodowla zarejestrowana w ZKwP. Mogę bez problemu polecić kilka z całej Polski.
Rasowy szczeniak to koszt około 3 - 4 tysięcy.
To jest rasa chorowita wiec bardzo istotne jest kupno psa po przebadanych rodzicach.
Dodatkowo trzeba bardzo uważać na stawy aż do ukończenia wzrostu psa. Żadnego śliskiego podłoża, żadnych schodów.
Jest to też rasa z psychiką jak plastelina, jeśli zawalona zostanie socjalizacja w pierwszych tygodniach
@Krolowiec a i ostatnia rzecz - nie jest to rasa do ogrodu. To jest duży kanapowiec. Potrzebują stałego kontaktu z człowiekiem. Niektórzy chcą kupić bernenczyka jako krasnala ogrodowego - no to nie ta rasa. Trzeba pokochać sierść w obiedzie i brudna podłogę albo szukać innej rasy.
@nama: Wow dziękuje za odpowiedz. Tak jak pisałem planuje po wakacjach ale już powoli zaczynam zbierać informacje jak przy zakupie Maine Coona. Czytałem już wiele i m. in. Czytałem o dysplazji i o ich delikatności. Dziękuje jeszcze raz za odpowiedz w krotce na bank się odezwę ;)
@Krolowiec nie ma problemu jak tylko masz jakieś pytania to uderzaj śmiało :) świetnych hodowli tej rasy tez nie brakuje, gdybym miała kupować kolejnego bernenczyka to szczerze nie wiem na którą konkretnie hodowlę bym się zdecydowała.