Wpis z mikrobloga

Ok, mamy napisy :)
bezpośredni
opensubtitles

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszych napisów, bo poszło nam całkiem szybko i sprawnie (w końcu Święta tuż tuż), a odcinek był też bardzo przyjemny do tłumaczenia i mamy nadzieję, że się spodoba :)

Tradycyjne podziękowania dla: @vargemp @maslok_maslana @Fempter @PunIntended oraz @Ettercap

Miłego oglądania i Wesołych Świąt od ekipy #gtnapisy!

PS. Dostaję wiadomości, że niektórzy chcieliby wesprzeć naszą pracę. W sumie robimy to głownie dla fanów TGT i TG oraz dla samych siebie, ale jeśli ktoś ma parę groszy i chciałby postawić nam piwo, to może to zrobić za pośrednictwem PayPala. Wystarczy wysłać pieniążki na adres gtnapisy@gmail.com
Oczywiście nikogo nie namawiam, pełna dowolność, napisy dalej są darmowe, ale jeśli ktoś bardzo chce nas wspomóc, to dziękujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#thegrandtour #gtnapisy
  • 44
@jablkabanany: Akurat mam chwilę wolną to napiszę kilka uwag, może weźmiecie je sobie do serca.

Jak chcecie robić "profesjonalnie" wyglądające napisy to ustalcie limit znaków. Różni broadcasterzy stosują różne limity, np Netflix ma 42 ( ͡º ͜ʖ͡º). Dzięki temu nie rozjeżdża się to wszystko i mamy zawsze 2 linie.

Dwie linie to optymalna i przyjęta na świecie wielkość, jak są 3 to od razu przestaje być
@Euphor: Dzięki za wskazówki, na pewno się przydadzą bo sam mam nieraz problemy z tym czy to co tłumaczę ma jako taki sens.

Co do ilości znaków w linii czy w ogóle ilości linii to często jest problem tego typu, że już w napisach źródłowych są np. 3 linie i nie ma jak tego streścić w dwóch. Czasem zdania są tak ułożone, że nie ma jak tego podzielić żeby wyglądało to
@Euphor dzięki za wszystkie rady!
Wiem, że zabrzmi to jak kiepskie tłumaczenie, ale miałem mało czasu, musiałem wypuścić napisy dziś rano, inaczej mogłyby wyjść dopiero po świętach, bo wyjechałem z domu. Trzy linie też mnie bolą i udało mi się nawet kilka z nich poprawić, ale nie starczyło mi czasu na wszystkie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Będziemy pracować nad poprawą ;)
Wiem, że zabrzmi to jak kiepskie tłumaczenie, ale miałem mało czasu, musiałem wypuścić napisy dziś rano, inaczej mogłyby wyjść dopiero po świętach, bo wyjechałem z domu. Trzy linie też mnie bolą i udało mi się nawet kilka z nich poprawić, ale nie starczyło mi czasu na wszystkie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Będziemy pracować nad poprawą ;)


@jablkabanany: Nie musisz się tłumaczyć, projekt niekomercyjny często cierpi na problemy