Wpis z mikrobloga

Odpalenie Crysisa po każdej zmianie karty graficznej to taka moja mała tradycja. Fakt, grafika się już zestarzała, ale co się dziwić jak miesiąc temu stuknęło 10 lat... Postęp od tego czasu szału nie robi - fakt, nowe gry są ładniejsze, ale teraz porównajcie sobie różnicę 1997-2007r i 2007-2017r... Jak widać w prawym górnym rogu wydajność nadal bywa dziwna. Fakt, rozdzielczość jest spora, ale wyłączenie Antyaliasingu klatek nie dodaje tylko użycie GPU spada - czyżby i5-750 @ 3.6ghz trzymał mnie w dziesięcioletniej grze? xD Albo Nvidia już w sterownikach totalnie tą grę olała. W każdym razie poniżej tych 40fps nie spada a ja nie muszę walczyć o każdą klatkę.
#pcmasterrace #komputery #grykomputerowe #gry #crysis
źródło: comment_doi2PxQQGs8NuzzqTiESWWHteifYzg6Y.jpg
  • 11
@shox: W nowszym tytule to bym jeszcze zrozumiał, ale ta gra wyszła za czasów Core 2 Duo. Nie wiedziałem, że Crysis tak na procku siedzi. No i w sumie pewnie nie wykorzystuje więcej jak dwóch rdzeni. Ale patrząc po menedżerze zadań na wykresie procesor sobie odpoczywa, chyba że nie jest on miarodajny.
@Kremufczyn: Chyba ośmioletni :D. Tak jak pisałem wyżej, nie spodziewałem się tego w tak starej grze, choć i tak jestem przed wymianą niedługo - w styczniu stuknie osiem lat jak w budzie siedzi.
@Krzemol: z ciekawości zainstaluję sobie crysisa to sprawdzę jak u mnie to wygląda, ten programik w górnym rogu to jak się nazywa? MSI afterburner czy rivatuner?