Wpis z mikrobloga

Mircy, znacie jakieś #grystrategiczne turowe bądź RTSy z aktywną pauzą ale z gatunku Grand Strategy? Nie zwykłe rtsy typu AoE, tylko te od Paradoxu. Tylko które obejmują okres współczesny lub przynajmniej po II WŚ/Zimna Wojna

Pograłbym w taki bardziej symulator państwa, ale nie stricte polityczny jak Democracy, tylko z każdym elementem i koniecznie na mapie. Nie ma zbyt wiele takich gier, a te co znałem to pograłem. Superpower 2 obczajone, Supreme Ruler też (wszystkie części), a te Geopolital Simulatory obojętnie jakiej części, to jakieś wielkie nieporozumienie.

Jest cokolwiek jeszcze w stylu gier od Paradoxu, ale we współczesności? Ewentualnie jakieś mody do innych gier, jak ten przenoszący #hoi4 do współczesności (który też ograłem już)? Ileż można w te średniowiecza, starożytnoście czy inne nowożytnoście grać, wiem że współczesność bądź przynajmniej te najnowsze czasy jak schyłek Zimnej Wojny to zbyt bogatej oferty nie mają, ale przecież coś jeszcze musi być, przynajmniej z jakichś indi czy niszowych produkcji, które mimo wszystko dają radę. Już o poważniejszym symulatorze państwa nawet nie marzę, z polityką, wyborami, zaawansowanymi militariami i dyplomacją czy ekonomią.

#gry #grykomputerowe #strategie #paradox #hoi #eu4
  • 5
@Lemartez: no z tego gatunku to jak już pisałem - superpower 2, supreme ruler - jest kilka części, z czego 2010 oraz 2020 to właśnie w czasach współczesnych.

Jak ktoś nie ma specjalistycznej wiedzy w takich dziedzinach jak głównie ekonomia czy wojskowość, czy raczej zna się na tym pobieżnie, to ujdzie od biedy Geopolitical Simulator. Różne części się inaczej nazywają, ostatnia to chyba 4 (w tą akurat nie grałem). Kłopot w
@wisztom już lepiej MDS 2 Hybrid. Putin Mod i wersja MDS2 od Novopaddy to dla mnie lekka pomyłka, nie kupuję tego nawalania 50 fabryk w jednej prowincji tylko po to żeby minor jak Noworosja mógł dorównać Ukrainie