Wpis z mikrobloga

Potrafi mi ktoś wytłumaczyć, o co chodzi z pociągami "widmo" na trasie Mińsk Mazowiecki - Siedlce? Koleje Mazowieckie nie posiadają żadnych pociągów na tej trasie (tzn. są W-wa - Mińsk i W-wa - Siedlce, ale nie konkretnie Mińsk - Siedlce), a widziałem je parę razy na bocznych torach w Mińsku, jak również w trasie jak jechały na wschód. Widziałem je w barwach PolRegio, jak również... Kolei Wielkopolskich (!). Numery/oznaczenia które widziałem to R9999/1 i R8888/1. Pierwszy raz je widziałem bodaj w te wakacje.
To są jakieś testy, czy co? Ale jeśli tak, to czemu nie są po prostu oznaczone jako "służbowe", jak w KM?

#koleje #pociagi #minskmazowiecki #polregio #przewozyregionalne #kolejewielkopolskie #kolejemazowieckie
  • 4
@Piaseczyniak: też mi się wydaje, że testy są najbardziej prawdopodobną opcją (szczególnie, że to chyba były same turbokible). Staram się zrozumieć, dlaczego nie są oznaczone po prostu jako pociągi służbowe jak w KM.

Głowy sobie nie dam uciąć, ale chyba też na dworcu w Mińsku przy kasie była kiedyś naklejka Kolei Wielkopolskich, ale nie byłem tam od tak dawna, że być może coś pomieszałem.