Wpis z mikrobloga

Minimal od Ariol®, niszowej, ekskluzywnej firmy robiącej zegarki z duszą, przy wykorzystaniu 70% materiałów recyklingowych, do tego dbającej o prawa pracowników(zegarki ręcznie tworzone w Finlandii, przez dobrze opłacanych artystów-zegarmistrzów, a nie odlewane z rakotwórczego plastiku w Indonezji przez pół niewolników).
Każdy zegarek robiony indywidualnie pod klienta, numerowany, sygnowany przez artystę-zegarmistrza.
Mój custom ma:
- ręcznie malowane cyfry niedostępną na szerokim rynku, historyczną farbą "lead white"
- wskazówki ręcznie kute z materiału który wysłałem do finlandii, dokładnie jest to srebro przetopione z wisiorka Matki Boskiej, pamiątka rodzinna która uratował mojej rodzinie życie podczas drugiej wojny światowej, (nie każdy niemiecki żołnierz był potworem, sporo było katolikami)
- tarcza to niezwykle rzadki, trudny w imporcie granit wulkaniczny pochodzący z eksplozji wulkanu Krakatoa w 1883 roku(niewyedukowanym polecam poczytać o tej potężnej tragedii), kawałek granitu z którego wyszlifowano tarczę pochodzi ze zbiorów muzeum narodowego Korei, jest to odłamek znaleziony najdalej od epicentrum eksplozji, przekazany w geście przyjaźni socjalistycznej Edwardowi Gierkowi podczas wizyty w Korei w 1973 roku. Mój Dziadek pracował w resorcie, miał dostęp...
- Pasek bez specjalnych udziwnień, impregnowana skóra mojego psa Hessa, chciałem po nim pamiątkę, uśpiłem go bo był stary i tracił kontrolę nad pęcherzem, przy wykładzinie 200zł za metr kwadratowy nie miałem wyjścia.
- Głośność, ton, barwę i charakterystykę płynności cykania zawdzięczamy oryginalnym "wnętrznościom" przełożonym z przedwojennego zegarka należącego do reb Sztolca, najbogatszego kupca żydowskiego w naszym miasteczku, mój dziadek otrzymał ten zegarek od oficera Gestapo po tym jak wyjawił w której piwnicy ukrywa się Sztolc wraz z rodziną(jeszcze raz, nie wszyscy niemcy byli źli)

FITUJE?

R.....s - Minimal od Ariol®, niszowej, ekskluzywnej firmy robiącej zegarki z duszą, p...

źródło: comment_hcA60eXSozDChF3J8VXuVaVCU5j11X6j.jpg

Pobierz
  • 15