Wpis z mikrobloga

@Bartek4175: mam to samo z wer warszawa, ta sama data

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Wysłanie przesyłki 2017-11-12 14:29 ISTANBUL ANADOLU YAKASI POSTA IS.MR
Nadanie 2017-11-12 17:07 International Postal System
Przyjęto w Polsce 2017-12-11 16:56 WER Warszawa
Przesyłka w transporcie 2017-12-11 17:01
@Bartek4175: Nienależyte wykonanie usługi polecony priorytet, to przekroczenie 4 dni po nadaniu (dni robocze bez sobót, nadając po godz. 15:00 +1 dzień). Niewykonanie usługi polecony (ekonomiczny), to przekroczenie 14 dni po nadaniu (dni robocze).

Skoro nadanie: 11.12, 7:46, poniedziałek, to reklamować opóźnienie można od 16.12, sobota.
Wystarczy napisać e-mail z dowodem nadania i nr konta i będzie zwrot za opcję priorytet, może przy okazji go poszukają.
@Bartek4175: pierwszy termin jest za opóźnienie, dla niego nie ma znaczenia czy dotrze, tylko czy jest opóźniona o wskazaną liczbę dni. Będzie wtedy zwrot za opcję priorytet, czyli 1,6 zł.
@wkto: a do zagranicznych tez sie to zaliczia i co jezeli u mnie jest taki diota listonosz ze raz bierze przesylki z poczty pochodzi z nimi i ich nie przynosci tylko odnosci na poczte, dwa przynosi awizo z data np 2 dni do tylu bo mu sie wczesniej przyjsc nie chcialo
@Guines: zagraniczne mają inne zasady, w cenniku jest tylko jeden rodzaj zagranicznego listu: polecony priorytetowy, więc raczej nie można dostać zwrotu za opóźnienie, skoro ekonomicznego w ogóle nie ma. Na nieprawidłowości w doręczaniu można złożyć skargę lub najpierw zwrócić listonoszowi uwagę.
@wkto: on juz miałtyle skarg ze nie wiem dlaczego ndal pracuje, jedyna informacja na poczcie napisana to nr telefonu do skladania skarg na listonoszy...