Wpis z mikrobloga

Po roku spedzonym w Kanadzie, czas na nowe wyzwanie. Tym razem Japonia. Rozstaje sie z EA i koncze na jakis czas z #gamedev
Po kilku latach w roznych krajach dostaje wize na 5 lat, wiec moze w koncu bedzie to miejsce w ktorym zatrzymam sie na dluzej. Trzymajcie kciuki zeby wszystko sie udalo ! Pierwsze zadanie - zaczac nauke Japonskiego. Strasznie nie chcialbym byc jednym z tych gosci, co zyja cale zycie w Japonii i pol slowa nie potrafia powiedziec..

#emigracja #japonia #kanada #tokyo #vancouver
  • 31
  • Odpowiedz
@WhereIsMyMind: ja bede pracowal w mlodej, amerykanskiej firmie, wiec pewnie to nie do konca beda takie wrazenia jak w prawdziwym japonskim IT. Moze napisze cos wiecej za pare tygodni.

@LooZ: Ale wlasnie ja na razie rozstaje sie z gamedevem. Mialem propozycje z EA Japan, ale nie do konca podobal mi sie projekt, przy ktorym bym pracowal. Plus, oferowali mniej niz w firmie do ktorej finalnie trafilem.
  • Odpowiedz
@itmightgetloud: ja tez sie zaczalem uczyc japonskiego niedawno i jak ktos lubi poznawac inne kultury to nie powinno mu tak ciezko z tym japonskim isc, polecam podrecznik Genki w wersji drugiej (znajdziesz na reddicie w wersji angielskiej caly pdf podrecznika + cwiczen)
  • Odpowiedz
@RomeYY: Kanada (Vancouver) to najfajniejsze miejsce na swiecie, ale moja dziewczyna jest z Japonii i za bardzo tesknila za rodzina. Do tego dostala super prace, a ja az tak nie bylem jeszcze przywiazany do Kanady zeby zostawac bez niej..
  • Odpowiedz
@kupar-marynar: raczej juz w jakis sposob jestem zwiazany. Robilem tu praktyki studenckie i mieszkalem przez kilka miesiecy, mam dziewczyne i bardzo dobre kontakty z jej rodzina ktora odwiedzam co jakis czas. Moze jakos to bedzie.
Btw, mieszkasz w Tokyo? Firma japonska czy zagraniczna?
  • Odpowiedz
@tomosano: haha bez przesady, to zadne osiagniecia. Jestem zdania, ze jezeli ma sie wystarczajaco duzo samozaparcia i chociaz troche jestes ciekawy swiata, to wszystko jest w twoim zasiegu. Ja studiowalem dwa gownokierunki na polibudzie zupelnie nie zwiazane z IT, ale bardzo duza wage przykladalem do angielskiego i probowalem korzystac ze wszystkich mozliwych wyjazdow zagranicznych oferowanych przez uczelnie. Na studiach bylem strasznym powniczakiem i nie gadalem prawie w ogole z ludzmi, ale
  • Odpowiedz
@itmightgetloud zazdro, ja mieszkam w Niemczech i strasznie nie lubię tego kraju (w sensie ludzie spoko, ale klimat jak w Polsce, paskudne żarcie i podatki mnie irytują). Chciałem kiedyś mieszkać w Japonii, ale z 3 językiem obcym raczej nie wyrobię :/
  • Odpowiedz