Wpis z mikrobloga

Taka oto zagadka w jednym z lochów w Might and Magic 1 - co wstawić w miejsce #? Myślałem, że każdy z poziomów poziomo musi być po prostu malejącym lub rosnącym ciągiem liczb, ale wydało mi się to zbyt proste i miałem rację. Program pozwala mi wstawić jedynie cyfry 1-9. Jakieś pomysły? Jak ktoś zna rozwiązanie to byłbym wdzięczny za wskazówkę, która mnie naprowadzi, a nie rozwiązanie.
#mightandmagic #rpg #crpg #staregry #retrogaming #zagadka #zagadkilogiczne #zagadkimatematyczne
Pobierz G-R-B - Taka oto zagadka w jednym z lochów w Might and Magic 1 - co wstawić w miejsce...
źródło: comment_o9YFucJXr4PNcvMc1cbr69aNKNlgDVYM.jpg
  • 23
@G-R-B: liczby z górnego rzędu uzupełniają sięz tym z dolnego tworząc
16 - 15 - 14 - 13
3 rząd od góru 1 z lewej będzie 9, dalej już chyba będzie łatwiej
chyba, bo nie grałem w to, ale taką zależność widzę, a znając twórców gier to nie chyba nie wymyślili by czegoś aby przeciętny gracz nie mógł tego przejść
@G-R-B: jak znaleźć ten etap w internecie bo mam swoje rozwiązanie i chcę sprawdzić w internecie w spoilerze wrzucę to co myślę

@Evert: Bez programu "Where Are We?" bardzo, bo samemu trzeba rozrysowywać mapy i notować różna fakty oraz zaglądać do spisu przedmiotów i listy czarów poza grą, ale z tym programem to sama przyjemność. Polecam.
@G-R-B: a, to ja się już tam wypowiadałem. Problem w tym, że ja gram w wersję na C-64. W sumie to się sam zastanawiam, bo z jednej strony pisze, że nie chcę się wspomagać, a z drugiej - że zaglądam do map... ale powiedz mi, ten program RYSUJE mapę w trakcie gry, czy też ma je już gotowe?
Ma gotowe. Możesz sobie skonfigurować, że wszystko jest zasłonięte i odkrywa podczas wchodzenia na dany kwadracik (takie "fog of war" jak w dawnych grach) albo wszystko jest odkryte od samego początku. Jest możliwość konfiguracji wielu rzeczy. Masz tam też w jednym miejscu opisy broni, przedmiotów itp i listę rozpoczętych questów. Nie wiem czy to działa pod wszystkie wersje. Ja mam wersję z gog.com.
@OSH1980: Gra trochę osób. Jest community na gogu, ale to głównie zza granicy, ale jest też polska kwasowa grota, niewielka społeczność, ale trzymają się dobrze. Głownie ogrywają VI-VIII, ale jest trochę osób, które przeszły wszystkie części. Myślę, że warto. Bardzo fajne uniwersum z ciekawą historią, w której połączono magię i technologię. Przydałoby się przejść też serię Heroes, żeby wchłonąć w pełni fabułę, ale strategii już tak bardzo nie lubię, aby przechodzić