Wpis z mikrobloga

Gdyby była możliwość włączenia państwa Polskiego do Niemiec na następujących warunkach:
- flaga oraz godło Polski zostaje zastąpione flagą / godłem Niemiec
- oficjalnie Państwo Polskie przestaje istnieć
- budżet dla terytorium byłej Polski jest 50% sumy budżetów obu państw
- zarobki niemieckie
- mowa Polska
- brak konieczności przyjmowania uchodźców na teren Polski

zgodzilibyście się?

Oczywiście przyjmujemy, że takie warunki są dożywotnie.

#kiciochpyta

Zgodziłbyś się?

  • Tak 61.7% (1142)
  • Nie, mimo że to bardzo rozsądna propozycja 38.3% (710)

Oddanych głosów: 1852

  • 88
A kto głosuje na tak, jest zwykłym krótkowzrocznym debilem


@WidarX: w sensie, że krótkowzroczne jest bycie częścią kraju, który zawsze rozdaje karty w europie i ludzie zawsze żyją dostatnie? To co można powiedzieć o życiu w kraju, gdzie wszędzie i zawsze jest bieda, zawsze jest ruchany i rozgrywany i co jakiś czas i tak ostatecznie ląduje pod czyimś butem. Dlaczego nie zrobić tego na naszych warunkach, skoro i tak prędzej czy
@fastmotion: Pracuje dla typowego Niemca-gebelsa. O prace tu nie chodzi, bo to osobny temat i długi, ale o same państwo, system, administracje nie wspominając już o technologii sprzed 100 lat spod Afryki... Ludzie z którymi się spotykam, nie koniecznie z pracy, będą niedługo wracać do PL, ja w przyszłym roku też. I tu nie chodzi wcale o imigrantów - ta gangrena trawi Niemcy już od długich lat. Bananowa Republika.
Pobierz
źródło: comment_NdjzVFMGQhMdrmhQUyQPq3xlLuYl5Nj2.jpg
@Trixie: Przez takie myślenie nas #!$%@?, i przez taką mentalność niewolnika i parobka właśnie może tak być jak mówisz. Jednak wolałbym i obstawiał inaczej- tak jak wszyscy przede mną. Bo właśnie teraz jak nigdy mamy szansę być w pełni suwerenni i nie ruchani.
Mówisz potęga co rozdaje karty i gospodarka i że tak będzie- pusty śmiech xDDD
Niemcy się sypią to oni za kilkadziesiąt lat mogą do nas przyjeżdżać do lepszego
Przez takie myślenie nas #!$%@?, i przez taką mentalność niewolnika i parobka właśnie może tak być jak mówisz.


@WidarX: No właśnie na odwrót - to zawsze przez machanie szabelką i wrodzoną chciwość ten kraj co chwilę upadał i będzie upadać xD Teraz dopiero się pojawia mentalność parobka i niewolnika wśród ludzi, bo ludzie nie chcą być już ruchani w dupę, tylko chcą się dorobić i żyć spokojnie xD

Jednak wolałbym i
@Niemcy: W życiu. Lubię Niemcy, ich kulturę ale bez przesady. To mokry sen wszystkich niemieckich nacjololo od Mitteleuropy. Do tego po cholerę Niemcy miałyby brać sobie taki bagaż na plecy? Połowa budżetu by szła na modernizowanie Polski kosztem RFN. Z landami po NRD do dzisiaj mają problem. Polska ma utrzymywać dobre relacje z Niemcami, handlować z nimi i współpracować w ramach UE i NATO. Dzięki eksportowi bogacimy się na nich i
@Trixie: Twoja analiza jest typowo lewacka i wybiórcza oraz przedstawia wnioski w sposób życzeniowy- czyli tak jak to niby miało by być.
Co jest po prostu żałosne i mija się z wszelką logiką dyskusji, bo jak można dyskutować z kimś kto narzuca ci jakąś wizję i twierdzi że to jedyny słuszny wniosek.
Nawet mi się nie chce odpisywac na każdy podpunkt, bo widzę że chcesz mnie zamęczyć, ale chociażby twoje stwierdzenie:
: Twoja analiza jest typowo lewacka i wybiórcza oraz przedstawia wnioski w sposób życzeniowy- czyli tak jak to niby miało by być.


@WidarX: czytaj: nie masz takiej opinii jak ja, więc jest lewacka xD

Co jest po prostu żałosne i mija się z wszelką logiką dyskusji, bo jak można dyskutować z kimś kto narzuca ci jakąś wizję i twierdzi że to jedyny słuszny wniosek.

Więc domyślam się, że przedstawisz mi swoją