Wpis z mikrobloga

może szperacz?


@Kabel: Ale czy używałoby się go dopiero po WYŁĄCZENIU wszystkich innych świateł? To by wykluczało możliwość jazdy.

W lewą stronę po wyłączeniu wszelkich świateł w wielu samochodach można włączyć światła automatyczne , ale ta ikonka... no nie pasuje do automatycznych świateł.
nikt by nie montował fabrycznie takiego włącznika że szperaczem.


@Ciasto_hirol: Wydaje mi się że to fabryczny włącznik ale specjalnej wersji - tak jak kiedyś Passaty/E-klasy miały fabryczny włącznik "taxi" czyli dodatkowe oświetlenie.
Więc bym obstawiał fabryczny model ale w wersji taxi/ambulans/policja/straż/pomoc drogowa/jakiś specjalny dostawczy itp. i szukał takiego dodatkowe oświetlenia. (włączanego na postoju, bez używania świateł do jazdy)
@Jokker: Właśnie dlatego myślałem, że są to albo dachowe, albo jakieś boczne awaryjne jak pisałeś specjalne ambulans/policja. Ikona X może oznaczać brak przejazdu?
@w3n5zu: Wydaje mi się jednak ze X oznacza brak głównego źródła światła (czyli wszystko wyłączone) , a te dwie linie kropek góra i dół oznaczają że coś jednak świeci... czyli jakieś podświetlenie, oświetlenie specjalne...
@w3n5zu: Najważniejsze żeby ktoś rozpoznał model samochodu po tym przełączniku (bez tej ikonki po lewej), to dalej już dojdziemy jaka mogła być to wersja...
@Ciasto_hirol: @w3n5zu: @PartiaSlaskichPingwinow:
Jest to WYŁĄCZNIK świateł dziennych. Chodzi o to że w pozycji "O" (wszystkie światła wyłączone) działają światła dzienne po odpaleniu silnika, czyli jak w każdym samochodzie. Jak przełączymy w lewo, to światła dzienne gasną. W "normalnym" samochodzie nie da się wyłączyć świateł dziennych jeśli są fabryczne.

Dzięki za fajną zagadkę, lubię takie!
Pobierz
źródło: comment_lIRwYPJ1Scyvp2Idui1J8hKGQcuWKlsP.jpg
@Ciasto_hirol: Ogólnie jest to dziwne, bo jeśli pojazd jest wyposażony w światła dzienne, to według przepisów nie mogą one mieć włącznika, a muszą działać zawsze gdy jest włączony zapłon.
Ale w przypadku ciągnika siodłowego widocznie ma to sens, gdy auto stoi po parę godzin z włączonym zasilaniem do czegoś, to można "ręcznie" wyłączyć te światła dzienne, więc homologację taką dostał.