Wpis z mikrobloga

  • 0
@Obserwator_z_ramienia_ONZ czyżby ta sama branża?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) mnie ostatnio rozwalił pozytywnie jeden arab, nie wiedział jak jest jedna rzecz po angielsku to odpalił translator i włączył by przeczytał mi to po angielsku ()
  • Odpowiedz
#!$%@? mnie tacy ludzie. Wlasnie Francuzi, albo Japończycy szeczegolnie..

@Obserwator_z_ramienia_ONZ: zamień tych Japońców na Niemców.
Raz zaczepiło mnie starsze małżeństwo z Niemiec z pytaniem o drogę. Uparcie pytali mnie po niemiecku, a ja odpowiadałem im po angielsku. Aż się stary szkop wkurzył i powiedział "skoro rozumiesz po niemiecku to czemu mówisz po angielsku?"
Usłyszał ode mnie "bo to nie 1939 rok a to jest Polska, a nie III Rzesza".

A
  • Odpowiedz
@hallomaja: a dlaczego niby niepokojącą? to dobrze, starsi za to maja podejście, ze żaden inny poza niemieckim im niepotrzebny. ciekawa różnica porównując do NL :)
  • Odpowiedz
@Stitch: ciekawi mnie gdzie starsi Niemcy mieli się nauczyć angielskiego, jak 30-40 lat temu wcale nie było tam tak wesoło? Bardzo duzo osób starszego pokolenia ma ukończona tylko szkole podstawowa
  • Odpowiedz
@MagnaPomerania: byłem w Londynie, przy Tower - jakiś Niemiec(taki typowy Hans) do wszystkich po niemiecku gadał i się głupio uśmiechał. Nikt go nir rozumiał w pobliżu a on uparcie swiergolil i cały szczęśliwy xD
  • Odpowiedz
Powinieneś dostać od nich płaskuna za takie ksenofobiczne odzywki

@hallomaja: ty byś pewnie z przyjemnością obsłużył obrażającego cię szwaba i mu jeszcze dupkę wylizał na koniec, nie?
Kiedy na Pomorze przyjeżdżają starzy Niemcy to faktycznie uważają te tereny za "swoje" i Polaków za ich sługusów, którzy mają ich obsługiwać po niemiecku.

I plaskuna to on powinien dostać za to, że kiedy mu powiedziałem, iż mówię tylko po angielsku, on po cichu i z uśmiechem nazwał mnie "polską świnią" po niemiecku do
  • Odpowiedz
@Stitch: mają. Ci co pracują w usługach to po angielsku rozumieją. Jorg z fabryki tulipanów już z angielskim ma słabo. Poza tym Holendrzy doskonale sobie z tego zdają sprawę, ze po holendersku nikt nie mówi, bo to mało używany na świecie język.

@MagnaPomerania:
Zachowanie Niemców na Pomorzu jest uwarunkowane wlasnie takim uslugiwaniem, bo każdy liczy na 2€ napiwku, to i się uczy niemieckiego i skacze wokół nich.
A
  • Odpowiedz
Francuzi są najgorsi. W pracy mam kontakt głównie z turystami i prędzej się z Chińczykiem dogadam niż z Francuzem. Chińczyk wyciągnie telefon, podziała coś z translatorem, wybełkocze coś po angielsku


@hazawwin: trochę inne wrażenie kiedyś odniosłem obserwując Chińczyka przy pracy - siedzieliśmy u dużego europejskiego operatora telekomunikacyjnego, obaj jako wsparcie techniczne i robiliśmy mniej więcej to samo, czyli od czasu do czasu przez telefon dogadywaliśmy się z lokalnymi technikami, którzy
  • Odpowiedz