Wpis z mikrobloga

@art212 #!$%@? mnie tacy ludzie. Wlasnie Francuzi, albo Japończycy szeczegolnie.. Jada za granice i ni #!$%@? po angielsku nawet słowa i stanie taka sierota i wez sie z nim dogadaj jak nawet nie ma telefonu z zeby transaltora odpalic i ci tlumaczy #!$%@? wie o co mu chodzi. Najbardziej irytujacy typ turysty obok idioty ktory jedzie w ciemno i nie zrobi zadnej rezerwacji w danym mieście i błąka sie jak sierota o
  • Odpowiedz
@art212: raz przyszedł do mnie rodowity czarnoskóry Francuz i rozmowa wyglądała mniej-więcej tak:

-How can I help you?

-Żeli papą że mapele du saison la Frąs?

-I'm sorry, I don't understand.

-Żeli papą żele sesą, parla pa Frąs tua?

-...
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: @art212: byłem służbowo we Francji.
Duża firma z branży medycznej. Po angielsku mówiły chyba z 2 osoby przez tydzień pobytu.. Żeby wejść na zakład musieli nam zrobić szkolenie BHP. Oczywiście po francusku gdzie nikt z nas nie kumał ani słowa...
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Dogadanie się z francuzami to jak próba włożenia #!$%@? pod rozgrzane żelazko. Niby fajne ale raczej nie przejdzie. To jest #!$%@? rak jak ci ludzie pomimo tego że widza że ni słowa nie czaisz po francusku to dalej będą do ciebie #!$%@?ć żeli papą jak z karabinu zamiast spróbować pokazać gestami o co im chodzi XD
  • Odpowiedz
@art212: Dlatego moim zdaniem powinnien być jeden język światowy oficjalny może być nim angielski. Każdy naród powinien być 2 języczny np Węgierski i Angielski łatwiej było by się dogadać, znaleźć pracę czy pchnąć nauke do przodu. W każdym kraju nauczono by od dziecka 2ch języków i świat szedłby do przodu ;d
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: @art212: A idź pan w choj z Francuzami. Byłem na Teneryfie w zeszłe wakacje. Do naszego hotelu zjechała się bardzo duża grupa młodych Francuzów - takich w wieku ~20-30. Żaden nie potrafił nawet się po angielsku przedstawić. Mają bezpośrednie połączenia z Paryża do Londynu, jeżdżą tu ciągle na wakacje, a przede wszystkim są jednym z ważniejszych narodów w Europie, a nikt tam po angielsku nie chce mówić. Nie rozumiem
  • Odpowiedz