Wpis z mikrobloga

Jak czytam komentarze o zabijaniu kapitalizmu yo mnie krew zalewa. J----i nieudacznicy życiowi, chcą, żeby bogaci na nich tyrali i wybielają to chęcią pomocy biednym.
  • Odpowiedz
@crystalmethh: Ale to o czym napisałeś to dalej byłby kapitalizm, tylko ludzie zamieniliby się miejscami xD A chyba nie o to chodzi w antykapitalizmie, nawet jeśli większość popierających go ma niskie pobudki
  • Odpowiedz
@crystalmethh: Ja np. jestem antykapitalistą a uważam coś takiego za syf, nikt nie powinien dostawać kasy za darmo. To właśnie dzieje się w kapitalizmie - siedzisz sobie wygodnie w fotelu i dostajesz kwit za czyjąś robociznę w fabryce
  • Odpowiedz
Dorośnij


@crystalmethh: Jeśli dorośnięcie polega na przyjmowaniu otaczającego mnie syfu jako czegoś oczywistego i właściwego, to p------ę takie dorośnięcie.

to nie pracodawca wybiera pracowników, tylko pracownicy pracodawce.


Dorośnij.
  • Odpowiedz
@crystalmethh: Ile masz lat? Pracowałeś kiedykolwiek? W praktyce to nie działa tak jak mówisz, nie w każdej firmie są miejsca (w końcu nie liczy się praca, ale $$$), poza tym o ile w dużym mieście możesz mieć jeszcze jakiś mizerny wybór, o tyle w mniejszym dany zakład często jest jedynym miejscem, gdzie możesz pracować w zawodzie. A jak nie masz gdzie pracować w zawodzie, to zostają prace typu sprzątacz albo
  • Odpowiedz