Wpis z mikrobloga

Jutro badam #tarczyca obczaiłem ten tag i trochę mnie nastraszyliście, objawy mi pasują do nadczynności.

Dużo tych fiolek muszą zapełnić krwią, czy jedna im wystarczy?

Trzeba być na czczo w końcu, czy nie? Różne opinie - nawet na "medycznych" stronach, a jakoś zapomniałem rodzinnego zapytać.

Ile się czeka za wynikami?

#lekarz #medecyna #zdrowie #choroby
G.....t - Jutro badam #tarczyca obczaiłem ten tag i trochę mnie nastraszyliście, obja...

źródło: comment_6cTlQ0Kd84Y8NkB5ZmST4UoXOhFgzjYV.jpg

Pobierz
  • 30
@Gasquet: nie trzeba na czczo, ale pamiętaj że hormony badamy przed godziną 10. Później traci to sens ( no chyba, że sprawdzasz kortyzol). Wyniki są tego samego dnia (jesli to duże laboratorium) albo na drugi dzień :)
@Gasquet: ANA to przeciwciała przeciwjądrowe
@davidero69 w żadnym z labów nie było wskazań do bycia na czczo, ba, dwóch endokrynologów mówiło że nie trzeba, rodzinny też, ginekolog-endokrynolog również. Z mojej perspektywy- jedzenie nie ma wpływu na wynik.
@Gasquet: najpierw zrób tarczycowe, ANA jest niepotrzebne jak wyjdą Ci dobre wartości, ANA wskazuje na istnienie choroby autoimmunologicznej, w tym przypadku Hashimoto lub Gravesa Basedowa, co do kortyzolu to ten z krwi jest średni, lepszy ze śliny a najlepszy dobowy ze zbiórki moczu ( ͡° ͜ʖ ͡°)