Wpis z mikrobloga

Co do sondażu, w którym PiS ma 50% to myślę, że po prostu ludzie zauważyli po dwóch latach rządów, że PiS nie jest takie straszne jak próbowano ich przedstawiać, "co to będzie jak Kaczyński dorwie się do władzy". Miała być wojna z Rosją, wyprowadzenie nas z UE, zamykanie w więzieniach wszystkich zwolenników PO, a nic takiego się nie dzieje.

#polityka #4konserwy #neuropa
  • 28
  • Odpowiedz
@mopo: No ale oni nie rządzą dobrze. Mają wszystko w dupie i chcą upartyjnic kazdy organ władzy nie mając pojęcia co czynią. Dopiero będzie skowyt jak kto inny przejmie wladze wraz ze swiętym graalem
  • Odpowiedz
  • 22
@mopo w 2 lata nikt nie jest tak skuteczny, ale cel bardzo ładnie ująłeś. Małymi krokami trwonic środki na obronność, zrażać partnerów, przejąć prokuraturę, ograniczyć media, zająć sądy a potem hulaj dusza.

Z tym demokratycznym to bym się nie zapędzał, bo w przypadku Polski to by musiało oznaczać respektowanie przyjętych przez suwerena postanowień konstytucji a jak wszyscy wiemy tak nie jest.
  • Odpowiedz
@Lord6Infamous: @mopo ja bym jeszcze do tej diagnozy dodał wypalenie się zachwytu nad zachodem. 10 lat temu polskie społeczeństwo było zapatrzone w zachód i wszystkie w ich instytucje jak w bajkę. Kiedy Polacy się wzbogacili przestało to być już tak atrakcyjne i trzeba było poszukać nowych tematów, które mogą poruszyć Polaków.
  • Odpowiedz
@mopo: PiS okazał się gorszy - rozwalone TK, rozwalone sądy, rozwalone TVP, straszenie innych mediów. Ciekawe tylko kiedy UE wlepi Polsce kary za tą manianę z TK. Żadna partia od '89 nie zrobiła takiego syfu
  • Odpowiedz
@mopo: do tego ludzi nie obchodzi to co większość wykopków tutaj uważa za jakieś przejawy dyktatury (sic!). Co zwykłego Polaka obchodzi TK, który nigdy za prostym człowiekiem się nie wstawił. Co zwykłego Polaka obchodzi trójpodział władzy, w którym sądy były tak stronnicze, że sędziowie nawet nie kryli się z tym, że orzekali w sprawach rodzinnych, na korzyść wiadomo kogo. Że złodziei, których dowody były nie do podważenia, oni ich uniewinniali i
  • Odpowiedz
po prostu ludzie zauważyli po dwóch latach rządów, że PiS nie jest takie straszne jak próbowano ich przedstawiać


@mopo:
Szczerze mówiąc to ja cały czas byłem przekonany, że po prostu PiS się zamieni stołkami z PO i wszystko będzie po staremu, a jest totalny #!$%@? xD, a poszanowanie jakiegokolwiek prawa to prostego posła PiSu coś, czym nie powinien zawracać sobie głowy, podobnie jak jego wyborca.
  • Odpowiedz
@mopo PO po 2 latach rządów też miało 50%, tylko czekałem aż tyle osiągnie PiS. Ludziom podoba się słowo "reforma", a Platforma nie potrafi mówić prostym językiem do prostych ludzi i m.in. wytłumaczyć w jaki sposób te reformy i specyficzne "odpolitycznienia" szkodzą przeciętnemu obywatelowi a PiS opanował to doskonale, choć z wykształciuchem Morawieckim może być odrobinę ciężej. Do tego myślą że serio patrzy się na nas jak na poważny kraj a nie
  • Odpowiedz