Wpis z mikrobloga

Co do sondażu, w którym PiS ma 50% to myślę, że po prostu ludzie zauważyli po dwóch latach rządów, że PiS nie jest takie straszne jak próbowano ich przedstawiać, "co to będzie jak Kaczyński dorwie się do władzy". Miała być wojna z Rosją, wyprowadzenie nas z UE, zamykanie w więzieniach wszystkich zwolenników PO, a nic takiego się nie dzieje.

#polityka #4konserwy #neuropa
  • 28
Co zwykłego Polaka obchodzi trójpodział władzy


@Tytyka: W Polsce nie ma trójpodziału władzy. Parlament np. wybiera władzę wykonawczą - premiera, w trójpodziale władzy sprawowałby ją prezydent.
No ale oni nie rządzą dobrze. Mają wszystko w dupie i chcą upartyjnic kazdy organ władzy nie mając pojęcia co czynią. Dopiero będzie skowyt jak kto inny przejmie wladze wraz ze swiętym graalem


@Lord6Infamous: Obsadzają stanowiska swoimi, jak każdy. Tak ja pisałem - organizacja władzy. Dla ludzi się liczy to, że będą mogli ich wywalić jak się nie spodoba i tyle.
ale demokratyczna nie jest. Ja myślę, że ludzie w ogóle mają w dupie wolność, ustrój i kto siedzi pod żyrandolem byleby nie musieli się wstydzić i ktoś dawał im poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo ludzie nie mają alternatywy.


@ZaplutyKarzelReakcji: Oczywiście, że jest demokratyczna. Wygrali wybory. Mocno też w swoich propozycjach słuchają się obywateli, nazwałbym ich wręcz czasem populistami, ale nie w sensie jak na zachodzie, że prawica, tylko dlatego, że zbyt mocno ludzi
Szczerze mówiąc to ja cały czas byłem przekonany, że po prostu PiS się zamieni stołkami z PO i wszystko będzie po staremu, a jest totalny #!$%@? xD, a poszanowanie jakiegokolwiek prawa to prostego posła PiSu coś, czym nie powinien zawracać sobie głowy, podobnie jak jego wyborca.


@Flypho: Tak by było jakby musieli formować koalicję i iść na ustępstwa. Mają większość, muszą wdrażać program, nie ma od tego wytłumaczenia.
Typowy OP jest typowy, napisze jakieś totalne farmazony i #!$%@? z tematu jak już go wszyscy wyśmiali. xD


@Hatespinner: Nie siedziałem w nim. Napisałem rano przed pracą. Teraz odpisuję. Nie mam wykopu na telefonie, a w pracy wstyd odpalać na kompie.