Wpis z mikrobloga

Dzisiaj ktoś wjechał mi w tył auta, mam zarysowany tylni zderzak i klapę bagaznika oraz uszkodzony czujnik parkowania.

Wszystko mamy wypełnione, jestem umówiony na piątek z rzeczoznawcą. Sprawca był ubezpieczony w PZU. Mieliście kiedykolwiek likwidację szkody u tego ubezpieczyciela? Wycenił wam to prawidłowo?

Samochód chcę naprawiać w salonie Fiata, bo tam go kupiłem i nie chciałbym mieć problemów z jego gwarancją. Obawiam się, że PZU będzie próbowało wypłacić mniej niż wyniesie naprawa. Co jeśli tak się stanie? Mogę się odwoływać? To mogę pierwsze zdarzenie drogowe od 10 lat i nie mam w tym doświadczenia :)

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@IcanFlaj: mimo że już zgłosiłem szkodę w PZU i babka powiedziała, że zrobią przelew niezwłocznie po zatwierdzeniu odszkodowania? Da radę zrezygnować z pieniędzy i po prostu zgłosić się do serwisu na naprawę bezgotówkowa?
  • Odpowiedz
@brck89: po wycenie, możesz się odwoływać co do wysokości. Idź do salonu gdzie chcesz robić, powiedz, że z ubezpieczenia i wtedy to oni się już dogadują z PZU
  • Odpowiedz
@brck89: jedziesz do aso, dajesz im papiery wszystkoe zwiazane ze szkoda, dajesz im upowaznienie do zalatwiania sprawy z pzu i czekasz. Oni zalatwia wszystko i dadza ci znac kiedy mozesz sie umowic na naprawe.
Rzeczoznawca z pzu moze ci zrobic wycene ale to do niczego cie nie zobowiazuje, nie podpisuj mu tylko nic i nie podawaj numeru konta :)
  • Odpowiedz
@brck89: jakie auto? Uważaj żeby nie próbowali Ci wcisnąć szkody całkowitej. Ja właśnie jestem w takiej sytuacji. Idę do sądu, bo na takim rozliczeniu jestem w plecy gruby hajs.
  • Odpowiedz
  • 0
@verstappen: Fiat Tipo HB z 2017. Szkoda całkowita? Ja mam tylko płytkie rysy na zderzaku i jeszcze płytsze na klapie bagaznika :) plus ew. czujniki parkowania do wymiany.

Generalnie gdyby ktokolwiek zinterpretował to jako szkodę całkowitą to bym się zajebiscie ucieszył :D co pojeździłem to moje, dostanę zwrot kasy i znowu kupię nowe auto :)
  • Odpowiedz
@brck89: ok, aż takiego czegoś to Ci nie odjebią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapewniam jednak, że byś się zajebiście nie ucieszył bo o pełnym zwrocie pieniędzy mógłbyś na wstępie zapomnieć.
  • Odpowiedz
@brck89: jestem w trakcie takiej sprawy z Uniqa i polecam najpierw odwiedzenie miejsca gdzie planujesz naprawiać auto żeby zrobili kosztorys i skan wysłać ubezpieczycielowi - jeśli chcesz to zrobić gotówkowo.
Jeśli bezgotówkowo to tak jak pisze @oh_cherry:
Jeśli im nie dasz wyceny konkretnego warsztatu to wypłacą ci odszkodowanie nie pozwalające na doprowadzenie samochodu do stanu sprzed kolizji.
Czyli plus minus dostaniesz 300-400 pln.
  • Odpowiedz
  • 0
@Gacrux: chyba przesadziles? Lakierowanie jednego elementu u zwyklego lakiernika to 350zl, w aso 500zl. A tu mam dwa elementy.

Same czujniki to 1500zl jesli beda do wymiany.

@verstappen: w umowie AC mam gwarancje, ze w razie kradziezy lub szkody calkowitej auto nie straci nawet zlotowki na wartosco przez pierwszy rok
  • Odpowiedz
@brck89: jak nie chcesz się z nimi ciągać to rób bezgotówkowo w salonie. Miałem sprawę Z PZU rzeczoznawca na którego trafiłem to debil, wycenil że zdjęcia na 800zl wywalczyłem 8k po sprawach w sądzie. Jak wybierzesz opcje bezgotówkowa to nic nie będzie Cie interesować dealer będzie z nimi walczył
  • Odpowiedz
Generalnie gdyby ktokolwiek zinterpretował to jako szkodę całkowitą to bym się zajebiscie ucieszył :D co pojeździłem to moje, dostanę zwrot kasy i znowu kupię nowe auto :)


@brck89: Dobre:) za szkodę całkowitą byś dostał tyle, że nie wiem czy by starczyło na kilkuletnie Bravo:) bo na używane Tipo na pewno by nie starczyło
  • Odpowiedz
  • 0
@Jokker: nie rozumiesz, ze mam na umowie jasno napisane, ze w takim przypadku przez pierwszy rok od daty pierwszej rejestracji samochód nie traci na wartości i ubezpieczyciel zwraca mi 100%?
  • Odpowiedz