Wpis z mikrobloga

Ja znowu pytanie o urlop :D
Pracuje w obecnej firmie od 7 sierpnia, miałem 2 tygodnie bezpłatnego we wrześniu na początku. Przysługuje mi wymiar urlopu 20 dni na rok. Według moich obliczeń to na koniec roku będę miał przepracowane 4 miesiące i 1 tydzień.
Teraz jak sobie czytam to niby się zaokrągla w górę, czyli oznacza to, że urlop będę miał wyliczony za tak jakby 5 miesięcy i będzie to 5x1,66=8,3 dnia, w zaokrągleniu 9 dni? Coś mi to za pięknie wygląda. Dodam jeszcze, że w styczniu mi pyknie 10 lat pracy łącznie ze studiami i wtedy przemnoży się to x2,16 zamiast 1,66? Czyli 5*2,16=10,8 dnia a w rezultacie 11 dni?

Sory, że pytam tu ale widziałem kilka kumatych odpowiedzi w tych kwestiach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracbaza #pytaniedoeksperta
  • 10
@Stefaniak91: Najlepiej to zapytać u siebie w kadrach :).

Generalnie to jeśli w styczniu pyka ci 10 lat pracy to w 2018 roku będziesz miał 26 dni urlopu. Z tego co u mnie w firmie jest to urlop dzieli się na lata kalendarzowe. Czyli jeśli pracowałeś od 7 sierpnia to powinieneś mieć teoretycznie 9 dni urlopu w 2017 roku.
@Micho_master: właśnie u mnie kadry to szefowa i jej wersja jaką wymyśli xD ostatnio mnie chcieli #!$%@?ć na l4, kazali mi następnym razem jak choruje brać urlop xD a jak chciałem oddać krew to mi powiedzieli, że oni w tej akcji nie uczestniczą haha xD ogólnie januszostwo, dlatego wolę zapytać gdzie indziej niż u pracodawcy, który będzie chciał przyciąć
To do 31 grudnia 2017 roku przysługuje ci 9 dni urlopu zaś od 1 stycznia przysługuje ci normalnie już 26 dni urlopu.

Pamiętaj, że liczą się lata kalendarzowe a nie od momentu kiedy zacząłeś pracę :)
@Micho_master: no właśnie bo to nie jestem do końca tych 10 lat kiedy pykną, bo mam studia i to daje mi 8 lat ale mam też rok i 7 miesięcy przepracowane na umowie o prace w innej firmie i może być też tak, że od sierpnia to mi policzą 5 miesięcy i pyknie mi ta dyszka jeszcze w tym roku?
@Stefaniak91: Tutaj już kwestia matematyki kiedy ci pyknie 10 lat stażu pracy. Czyli czy pracujesz od 1 sierpnia i ile faktycznie masz przepracowanych dni (określonych w tym świadectwie pracy). Ale pewnie można przyjąć, że od 1 stycznia masz już 26 dni.