Wpis z mikrobloga

Na wykopie jest tyle wrogości ogólnie do tematu wege, a mi się on wydaje banalny, więc spisałem w punktach przyczyny, dla których ograniczenie mięsa/wegetarianizm/weganizm ma sens i ciekawy jestem, w którym z nich według Was się mylę, zwłaszcza pytam #bekazwegetarian.

1. Warto żyć w taki sposób, by nie wyrządzać innym istotom niepotrzebnego cierpienia.
2. Życie zwierząt hodowlanych pełne jest cierpienia.
3. Liczba hodowanych zwierząt zależy od popytu na produkty z nich wytwarzane.
4. Obecność mięsa nie jest niezbędna w zdrowej diecie.

Rzecz jasna dochodzą jeszcze argumenty ekologiczne, ale właściwie te 4 podpunkty sprawiają, że wegetarianizm to oczywistość, a jednak wciąż wywołuje zdziwienie. W którym z nich nie mam racji?

#wegetarianizm #weganizm #przemyslenia #pytanie
smyl - Na wykopie jest tyle wrogości ogólnie do tematu wege, a mi się on wydaje banal...

źródło: comment_8ttKeLbYOJc9KlrCadJ67X2WgOOJ8sxR.jpg

Pobierz
  • 73
@smyl: 1 - zwierzęta można hodować i zabijać nie przysparzając im cierpienia. Ludzi też.
2. Patrz punkt 1
3. Pełna zgoda.
4. Ale jego zastąpienie nie zawsze musi być bardziej ekologiczne.
Na wykopie jest tyle wrogości ogólnie do tematu wege


@smyl: Na Wykopie ogólnie jest dużo wrogości. ;)

A że sprawy takie jak weganizm, crossfit, studiowanie na niektórych kierunkach, e-papierosy mają nieszczęście być rzeczami, z których nabijanie się jest "fajne", to tylko gorzej dla nich. Pocieszam się myślą, że duża część tych komentarzy to tylko bezmyślne pieprzenie pod publiczkę.

Co do samego mięsa, problem natury etycznej zniknie wraz z popularyzacją wytwarzania mięsa
wegetarianizm to oczywistość


@smyl: O ile:
1. W ogóle ktoś się nad tym zastanawia.
2. Nie stawia swojej przyjemności, wygody i przyzwyczajeń nad dobro zwierząt. Może jednak, jako ludzie, mamy takie moralne prawo?
@Fugazi: A co takiego jest w mięsie, oczywiście pod względem odżywczym, czego nie można dostarczyć z innego źródła?
Dla ułatwienia podkreślam, że mowa jest konkretnie o mięsie, a nie o wszystkich produktach odzwierzęcych.