Wpis z mikrobloga

Czy można powiedzieć do płaczącego 5 letniego chłopca, który chce żeby kupić mu coś, co dużo kosztuje, żeby przestal płakać i nie zachowywał się jak dziecko, czy to będzie jakieś przedwczesne wyciąganie go z objęć lat dziecięcych i robienie z niego na siłę dorosłego? Ja nie mam dziecka, ale mam jutro kolokwium i myślę o różnych rzeczach, teraz wpadło mi to na myśl, co sądzicie?
#dzieci #pytanie #rozkminy
  • 14
@GoDHe: W sklepie będąc na zakupach to trzeba umieć i wiedzieć jak przechytrzyć dziecko. Polecam poranną rozmowę w PR 3 z godziny 7 rano o tym mówili, nawet jakaś książka na ten temat jest.
@GoDHe: jeden 5 latek będzie na tyle inteligentny że zrozumie o o chodzi ale inny może być przygłupem i nawet jak ma 10 lat to nie skapuje bo debil. Do tego niektóre dzieci rozumieją ale odziedziczyły złośliwy charakter i nic nie zrobisz.
@NIEKONWENCJONALNA tu raczej chodzi o powód płaczu. Przecież nie będę dziecka karcił za to że płacze, jeżeli ma jakiś powód do płaczu, typu: źle się czuje z kolegami w przedszkolu, ktoś go tam wyklucza itp., tak samo jak i dorosły człowiek może płakać, ale nie robi tego dlatego, że ma jakąś zachciankę, której ktoś nie może spełnić. Chodzi mi o to, by powstrzymać wymuszanie otrzymania czegoś płaczem
@NIEKONWENCJONALNA przykład powodu napisałem wyżej. Oczywiście, że dziecko wymusza płaczem, w tym chyba nie ma nic dziwnego. Ja jestem tylko ciekaw jak reagować na zachcianki, na które nie byłoby mnie stać, dziecko przecież nie wie, że nie sramy pieniędzmi, w takim razie co zrobić, by przestało płakać w co drugim sklepie, bo zobaczy coś co mu się spodoba
@GoDHe: zaproponować dziecku rozwiazanie:
Skarbonkę
List do Mikołaja
Kieszonkowe
Mam siedmiolatka i nigdy nie było sytuacji bez wyjścia, a chciał wiele. Organizował w zeszłym roku wyprzedaż samochodów by miec na nowy zestaw lego.
I warto zakomunikować dziadkom i ciociom ze nie kazde wyjscie to prezent
do płaczącego5 letniego chłopca, który chce żeby kupić mu coś, co dużo kosztuje, żeby przestal płakać i nie zachowywał się jak dziecko


@GoDHe: chcesz wmówić 5-latkowi, że nie jest dzieckiem?