Wpis z mikrobloga

Pytanie do lekarzy, lub od ludzi którzy się ogarniają w sprawach bakteryjno-zatokowych.
Mam problem z chronicznym zapaleniem zatok (od kiedy pamiętam, dzieciństwa?). Raz bywa lepiej i oddycham w miarę, raz jest do kitu.
Byłem u Laryngologa który stwierdził, że jedna dziurka ok, ale druga ma prześwit z milimetr i trzeba zrobić przegrodę (o tym później).
Dziś byłem u innego lekarza w związku z chorobą wirusową i czymś tam jeszcze, ale wspomniałem o tych zatokach.
On przepisał mi antybiotyk Amoxicillin.

Pytanie do was medycy - brać to w ogóle?

Co do zrobienia przegrody - i tak zrobię, ale nie chcę mi się też wierzyć, że stan ropny (potocznie - gile) są tylko z powodu braku dobrej wentylacji w jednej z dziurek.
#medycyna #leki #lekarz #zatoki #kiciochpyta
  • 24
Dziś byłem u innego lekarza w związku z chorobą wirusową i czymś tam jeszcze, ale wspomniałem o tych zatokach.

On przepisał mi antybiotyk Amoxicillin.

Pytanie do was medycy - brać to w ogóle?


@loczyn: lekarz ci przepisał a ty się nonejmów w necie pytasz czy brać?
xDDDDDDDD
@loczyn Tak, lekarz ci przepisal to wez. Jak niedowierzasz lekarzowi, to ma po swojej stronie fakt, ze majac uposledzony drenaz z zatok w wypadku infekcji wirusowej jest duza szansa na rozwiniecie sie kolejnego zapalenia o etiologii bakteryjnej.

Czy ta amoksycylina jest w augumentinie?
lekarz ci przepisał a ty się nonejmów w necie pytasz czy brać?

xDDDDDDDD


@John_archer: Dużo lekarzy spotkałem w życiu (mówię o internistach) by nie do końca im ufać.
Kilka razy dostałem leki homeopatyczne : /

Serio pytasz na wykopie czy brac antybiotyk który przepisał lekarz?


@muak47: odp wyżej.

Czy ta amoksycylina jest w augumentinie?


@mlodysum: Nie wiem, mam napisane na recepcie tylko Amoxicillin

na wirus antybiotyk?


@PoznaJuzGodzina: wirus
a robisz płukanki? Mój brat się tak wyleczył


@Milady88: Robię Irigasin/Fixasin powiem, że w #!$%@? mi pomogło i jak kiedyś nie mogłem w ogóle oddychać, tak ta jedna dziurka jest ok, ale nadal nie ma tak bym wyszedł bez chusteczki z domu.
Bo raz nie mam nic, a raz jednak coś będzie.
krzywa przegroda może być przyczyną, jeśli od dziecka masz problem z zatokami, antybiotyk #!$%@? da. Próbowałeś inhalacji?


@PoznaJuzGodzina: Tak, głównie za młodu. Ostatnio robię płukanki to one dużo dały.
@loczyn Amoksycylina jest lekiek pieteszego rzutu w leczeniu przewleklego zapalenia zatok.
Uposledzony drenaż zatoki może sprzyjac infekcji, wiec konieczne jest leczenie potencjalnej przyczyny.
Jeśli antybiotyk nie pomoze, powiedz o tym lekarzowi ktory go przepisał - skieruje do laryngologa lub jesli to byl laryngolog to ponownie zbada i skieruje na badania obrazowe.

@Milady88 Czasami po jednorazowym przeleczeniu przez 2 tyg problem mija, dlatego probuje się takiego leczenia na początku.
Jeśli antybiotyk nie pomoze, powiedz o tym lekarzowi ktory go przepisał - skieruje do laryngologa lub jesli to byl laryngolog to ponownie zbada i skieruje na badania obrazowe.


@Wjolka: No i tu jest zagadka myszki w paski. Bo z tymi zatokami byłem u laryngologa (z 3 miechy temu). Nie robił mi żadnego wymazu, ani nic, tylko zajrzał rurą w obie dziury i powiedział że robić przegrodę i tyle.

Stąd zastanawiam się
Jeżeli specjalista przepisał Ci lek po badaniach oraz przeprowadzonym wywiadzie,

Nie było wymazu czy antybiogramu.

to powinieneś stosować się do jego zaleceń. :) Pozdrawiamy!

Mam dwóch lekarzy którzy wybrali dwie drogi i myślę którą obrać.

@Medicus_Clinic:
@loczyn: Moj syn od zawsze mial problemy z zatokami i jak był chory to nos zawalony, ledwo oddychał. Laryngolog zaproponował wyciecie migdałka gardlowego i od tamtej pory młody w ogole nie ma problemow z zatokami. To bezpieczny i szybki zabieg...pogadaj z lekarzem, moze i tobie pomoze.