Wpis z mikrobloga

Pytanie do lekarzy, lub od ludzi którzy się ogarniają w sprawach bakteryjno-zatokowych.
Mam problem z chronicznym zapaleniem zatok (od kiedy pamiętam, dzieciństwa?). Raz bywa lepiej i oddycham w miarę, raz jest do kitu.
Byłem u Laryngologa który stwierdził, że jedna dziurka ok, ale druga ma prześwit z milimetr i trzeba zrobić przegrodę (o tym później).
Dziś byłem u innego lekarza w związku z chorobą wirusową i czymś tam jeszcze, ale wspomniałem o tych zatokach.
On przepisał mi antybiotyk Amoxicillin.

Pytanie do was medycy - brać to w ogóle?

Co do zrobienia przegrody - i tak zrobię, ale nie chcę mi się też wierzyć, że stan ropny (potocznie - gile) są tylko z powodu braku dobrej wentylacji w jednej z dziurek.
#medycyna #leki #lekarz #zatoki #kiciochpyta
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dr_zajac: moja mama już nie pamięta jak było za dzieciaka, ale podobno dużo zabaw było ze mną, w tym właśnie chociażby wycinanie migdałów, ale dorosłe życie (ostatnie 10 lat) to raczej ciągły katar z miejscami lepszymi okresami, jak np ostatnio - dzięki Irigasinowi. Też w ciągu tych 10 lat nie brałem antybiotyków więc tak sobie teraz myślę, że może spróbuje, jak już nie pomoże to wtedy pójdę od razu pod
  • Odpowiedz