Wpis z mikrobloga

@nexe: Naprawdę ją przeczytasz, czy i tak z góry powiesz, że gówno?

To jest - oczywiście - tekst o miłości i żadnych wielkich i tajemnych treści tam nie ma. Ale podany jest w inny sposób, niż "ty i ja serca dwa, kocham cię la la la la".

Najbardziej kontrowersyjny jest ten refren i smarowanie chleba. To metafora może trochę przegięta, niemniej jednak pełna treści i trudno mówić, że bezsensowna. Posmarowałem tobą chleb - symbolika chleba jest dość bogata, to jest z jednej strony codzienność, zwyczajność, a z drugiej jakieś sacrum, świętość w ujęciu religijnym, symbol cudu przemiany w Chrześcijaństwie. Smarowanie chleba to czynność powszechna, niby banalna, ale z drugiej strony niezbędna, taki chleb posmarowany i zjedzony na śniadanie ma dać siłę i energię na cały dzień. I tak właśnie jest z miłością i obiektem tej miłości. Autor w tym krótkim zdaniu wyraża to wszystko - że celebrowanie, pielęgnowanie miłości odbywa się codziennie, jak smarowanie chleba na śniadanie i że jest to dla niego obrzęd niemal religijny, świętość. Smarowanie chleba ukochaną to powitanie jej pocałunkiem, przytulenie, zrobienie śniadania do łóżka i każdy inny gest świadczący o codziennej radość z bycia
  • Odpowiedz
@jamtojest: Warstwa tekstowa faktycznie może i jest spójna i pełna metafor składających się w całość określonego przekazu.
Ale... No niby o gustach się nie dyskutuje i każdy może odbierać to inaczej - dla mnie to jest mocno ciężki utwór do strawienia.
Nie mogę zrozumieć tej aranżacji; bo w warstwie muzycznej nie jest źle - jest jakiś tam temat przewodni grany w jednym tempie, ale jak Grabasz wejdzie ze swoimi jękami raz tak w bit raz inaczej i różnie urwie zdania i pojękuje jakby się wysrać nie mógł, to psuje to absulutnie wszystko wywracając całość na lewą stronę i człek ma ochotę rzucić słuchawkami.
Serio to jest tak #!$%@? jak konstrukcja mojego poprzedniego zdania( ͡° ʖ̯ ͡°)

W ogóle zauważyłem wśród moich znajomych, że całe te Strachy Na Lachy i inne Hepisedy podobają się tylko tym co byli na studiach, a
  • Odpowiedz
@kapitan_kielon: Zacznijmy od tego, że ja nikogo nie zmuszam, żeby mu się Strachy podobały ;)

Druga sprawa, mówiliśmy o tekście. I tu już mnie trochę irytuje, bo 1000 osób plusuje niby heheszki, ale podejrzewam że 80% z nich nawet sobie nie zadało trudu przeczytania tego tekstu albo go nie zrozumiała, a hejtuje. Znowu - nie to, że każdemu się musi podobać, ale zarzuty że głupi, pusty, bezsensowny tekst to jednak pomyłka.

I jeszcze - trudno bronić Grabaża jako wokalisty, bo on sam przyznaje, że śpiewać nie umie. Co stawia go w potężnej grupie wokalistów bez głosu, którzy jednak zrobili kariery. Kwestia tego, czy się lubi jego specyficzną manierę i charyzmę, czy
  • Odpowiedz
@Solonez: Bo to muzyka dla pseudo-inteliektualistek.

Jak ja tego typu #rozowypasek nie cierpię. Uśmiechnie się może raz na miesiąc i to z powodu wykwintnego, podkreślam, wykwintnego inteligenckiego humoru, ciągle patrzy na ludzi jakby albo była nimi znudzona albo nimi pogardzała, zero dystansu do siebie, jakieś przejawy megalomanii że przeczytała pierdyliard książek/obejrzała tysiące filmów i z tego powodu wie wszystko o wszystkim i wszystkich, a jak nie masz grubego
  • Odpowiedz
Ale jest coś w tym, że to muzyka ludzi wykształconych. Nie da się ukryć, przy Grabaża inklinacji do poezji, te teksty są w większości poetyckie, intelektualne, tam są odniesienia do kultury, sztuki, historii, więc faktycznie trafia to do ludzi po studiach, szczególnie po kierunkach humanistycznych. Taki target trochę.


@jamtojest: Heh ok. Ja się w sumie cieszę, że nie jestem wykształcony i nie rozumiem grafomańskich wypocin Grabaża czy innych jęczących tzw.
  • Odpowiedz
@Menypeny nie martw się ten człowieczek został już przez życie pokarany. Więcej info poniżej.

@maxx92: To nie ten blogerek co to ASZdziennik się z niego śmiał, bo żebrał po kolegach na sprzęt fotograficzny chwaląc się jednocześnie, że jakby mu komornik zajął 7 tysięcy złotych to nawet by się nie zorientował?
No oczywiście, że to on Kotkowicz za dychę
http://aszdziennik.pl/116801,roszczeniowy-jak-bloger-pojechal-do-dubaju-na-wycieczke-prosi-internautow-o-kase-na-aparat-za-8-tysiecy
  • Odpowiedz