Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, jutro zaczynam swoją drogę z siłownią i przygotowałem taki plan. mógłby ktoś spojrzeć fachowym okiem czy wszystko jest ok ? jest to trening FBW i bede robil go 3 razy w tygodniu na zmianę A-B-A , B-A-B. Moim celem jest zwiększenie masy mięśniowej (suchklates here), ćwiczenia wybierałem tak na czuja więc prosiłbym o opinie. Czy ilość serii i powtórzeń jest ok?

I chyba pytanie które mnie zastanawia najbardziej czyli, czy zwiększać ciężar miedzy seriami?

A:
Nogi:
Przysiad ze sztangą 3 serie.
Plecy:
Wiosłowanie sztangi 3 serie.
Klatka piersiowa:
Wyciskanie sztangi na płasko 3 serie.
Barki:
Wyciskanie sztangi zza głowy stojąc 3 serie.
Triceps:
Wyciskanie francuskie sztangą łamaną 3 serie/
Biceps:
Uginanie ramion ze sztangą 3 serie.
Brzuch:
Spięcia 3 serie po 20 powtórzeń

B:
Nogi:
Wykroki ze sztangą na karku 3 serie
Plecy:
Martwy ciąg 3 serie.
Klatka piersiowa:
Wyciskanie hantli na płasko 3 serie.
Barki:
Wyciskanie żołnierskie 3 serie.
Triceps:
Wyciskanie hantla zza głowy oburącz 3 serie
Biceps:
Uginanie przedramion z hantlami chwytem neutralnym (młotkowym) 3 serie
Brzuch:
Wznosy nóg w zwisie 3 serie po 20 powtórzen

wszystko po 6-8 powtórzeń.

#mirkokoksy #silownia #fbw #kulturystyka
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AldoAldo: ja bym zamienił wyciskanie sztangi za głową na np wyciskanie hantli nad głowę siedząc, na pewno trudniej sobie zrobić krzywdę zwłaszcza jak jesteś początkującym
  • Odpowiedz
@AldoAldo: czemu 3 serie tylko? Troche malo, czytaj sobie o 5x5, albo po prostu zmien serie na 5 i rob 5 powtorzen. Ja dodatkowo odradzalbym Ci robienie wyciskania zza glowy, zamienilbym to z czymkolwiek nawet znowu OHP.
  • Odpowiedz
@dunno: Dzięki, juz zmieniłem wyciskanie z zza glowy na wyciskanie hantli nad glowe siedzac wg rady @morfyeNNN:. na pytanie czemu 3 serie, odpowiadam że nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) poprostu tak wyczytalem. dodatkowo fajnie sie sklada bo dzisiaj na silowni jest dzien otwarty więc bedzie trener który bedzie nadzorowal czy wszystko dobrze robie.
  • Odpowiedz
@AldoAldo: przeczytaj mojego wczesniejszego posta, w ktorym pisalem o swojej rozowej pod opieka trenera ^_^; nie ufaj mu za bardzo! Internet jest bardzo szeroki, szukaj wiedzy tam!
  • Odpowiedz
@dunno: daltego chce wbić z gotowym planem, i zeby trener byl tylko od nadzorowania/poprawy techniki cwiczen. dzieki mirku za zainteresowanie i odpowiedz.
  • Odpowiedz
@AldoAldo: jak nie dajesz rady sie podciagac to po prostu katuj to cwiczenie, robienie innych cwiczen nie sprawi ze dasz rade sie kiedys podciagac a to cwiczenie warto robic
paietam jak poszedlem 1 raz na silownie i nie moglem sie podciagac, pomyslalem ze troche pocwicze bede silniejszy i dam rade
po roku dalej nie moglem sie podciagnac 2 razy
po prostu stanalem przy drazku i spedzalem tam #!$%@? 30 minut
  • Odpowiedz
azku i spedzalem tam #!$%@? 30 minut na kazdym treningu probujac sie podciagac nawet po 1 razie na serie

po 2 miesiacach takiego kato


@RBNG: przekonales mnie
  • Odpowiedz