Wpis z mikrobloga

@Jurigag: “o wiele szybsza”? To zależy od administratora bazy, którą bazę znasz lepiej to ja wybierasz. Osobiście wole PosgreSQL dla profesjonalnych rozwiązań i nie odstaje ona od MySQL. MySQL ma ta przewagę ze jest przyjemniejsza w obsłudze dla początkujących i ma większe community.
@Jurigag: #!$%@? głupoty trochę, poczytaj w necie, te dwie bazy inaczej rozwiązują cache ale oba mają cache. Benchmarki pokazują, że czasami szybsze jest PostgreSQL czasami MySQL - zależy od administratora i od osoby piszącej zapytania - jak dobrze owa osoba zna mechanizmy i potrafi je wykorzystać. Teza, że MySQL jest "o wiele szybsza" to ściema.
@pjonaziom: nie nie, nie #!$%@?ę głupot, to ty poczytaj w necie, postresql nie ma result cache query, może mieć same cache query, tj zamiast parsować za każdym razem query wewnętrznie po prostu będzie miało już powiązany wewnętrznie rekord - ale i tak będzie go musiało wybrać z dysku, mysql z query result cache trzyma ten wynik w pamięci ram już

postgresql jest szybszy w rozbudowanych i zaawansowanych query
@jacekk001: Zawsze mnie zastanawia dlaczego ktoś korzysta z MySQL. Możesz przeczytać wypowiedzi że jest szybsza od Postgresa, ale dowodów już na to próżno szukać (nie chodzi mi o dowód w postaci jednego zapytania). O oczywistościach jak przedwczesna optymalizacja wstyd przypominać. Możliwości postgresa są dalece większe.
Jeżeli w aplikacji prędkość zapisu lub odczytu są krytyczne to relacyjne bazy mogą być nie odpowiednie.