Wpis z mikrobloga

@fervi: Ogolnie zjazd moim zdaniem bedzie jeszcze wiekszy, w okolice 10k PLN albo i nizej, bo Bitcoin nie spelnia swoich zasadniczych funkcji - ogolnodostepnego, szybkiego i TANIEGO srodka platnosci. Teraz jest pompa, Rajd Swietego Mikolaja. Po Swietach/Nowym Roku moze byc rzez
@michalskim: Yhm, ale ciągle się rozwija w nowe funkcjonalności, więc takich tragedii bym nie przewidywał. Poza tym od założeń teoretycznych kryptowaluty tanie nigdy nie miały być :D

Wpadli na pomysł jak je "utanieć", ale założenie było o bezpieczeństwie ogólnym
@fervi: Ktore rozwiazania istnieja i zostaly przyjete?
Widzisz aby wyplacic z gieldy BTC musze je zamieniac na ETH i wtedy place jedynie 1 dolara jako fee + czekam 10 minut a nie pare dolarów i czas oczekiwania w godzinach
@leobenos: Napisałem, że istnieją i działają, ale na razie nie istnieją w sensie portfeli i użytkowników. Na mainnet już Lightning Network śmiga, tylko co z tego, jak nikt nie używa. Jeśli się nie mylę to Rootstock też już śmiga na main net. Tylko dalej nic z tego, skoro użytkowników może jest 100

@michalskim: Bitcoin jako tako strony nie ma. W sensie każdy może mieć stronę. Założenia Satoshiego nie było, by
@fervi: Tak samo bedzie smigac jak adresy SegWitowe to ja dziekuje za taki szit.
Waluta przyszlosci w ktorej zdecydowana wiekszosc jest zainteresowana jedynie HODLowaniem a nie faktycznym uzywaniem.
Dowodow tego jest sporo, bo wystarczy chociazby spojrzec na ten tag gdzie ludzie pytaja sie jak to kupowac oraz o jege cene anizeli o FAKTYCZNE uzywanie go w transakcjach.

Ja jestem zainteresowany uzywaniem jako srodka platnosci. natomiast ten cyrk jest dobry tylko po
@leobenos: No niestety. Bitcoin Core chciało, by ludzie nie tracili pieniędzy przelewając hajs z BCash i innych szitów, a tu teraz trzeba czekać na nabieranie mocy urzędowej giełd :/ Jednak bycie miłym nie popłaca.
@fervi: szitem jest Bitcoin, oplaty wysokie niczym ten slynny moon, transakcje niezatwierdzone lecace rowniez w kosmos.
Nie wspominajac o tym, ze sam Steem zrezygnowal z platnosci przy uzyciu BTC ze wzgledu na wysoka niestabilnosc, czas transakcji oraz wysokosc dodatkowych oplat.

Ludzie mniej traca pieniedzy na tych innych szitach niz na jednym przelewie przy uzyciu BTC
@leobenos: Khm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No niestety tak jak mówiłem - Wprowadzenie nowego systemu adresów, by nie dało się stracić pieniędzy był ostatecznie fatalnym pomysłem. Tak, ogólnie potrzebnym, ale co z tego, skoro wygenerowanie adresu Segwit trwa 10 sekund (dobre portfele już od jakiegoś czasu mają), ale z giełd na portfel nie przelejesz, bo zanim one zaktualizują swój syf to miną miesiące. I tak - masz
@leobenos: Jak trzymasz pieniądze na giełdach to tak. LTC jest spoko jeśli przelewasz pomiędzy giełdami, bo wiadomo:
Przelew Bittrex portfel - 15 dolarów
Bittrex BTC -> LTC -> Przelew na Poloniex -> LTC -> BTC -> Portfel to mniej niż 2 dolary

Się nie dziwię ludziom, że przelewają na "lepsze" giełdy innymi walutami.
@leobenos: Zgadza się (prawdopodobnie) tylko jak mówiłem. Takie było założenie Satoshiego, od którego chcemy odejść. I o to cała batalia jest. I zgadzam się - jest to wielki problem, ale myślę, że "niebawem" będziemy się śmiać z tego co się działo