Wpis z mikrobloga

@fervi: niebawem?
tak samo jak pół roku temu? albo i dłużej.
Niebawem to mozemy sie smiac z tego jak banksterzy wyruchaja cala spolecznosc po wprowadzeniu instrumentow CFD i zagraja na spadki a jak wiemy aby wplynac na rynek nie trzeba miec miliardow
  • Odpowiedz
@MagicznyHades: Czy doge ma smart kontrakty i ilosc transakcji dziennych na poziomie 766tys z dnia wczorajszego?
https://etherscan.io/chart/tx
Po za tym ETH ma mniejsze Fee a przytoczone przeze mnie fee to fee Bittrexa przy wypłacie na portfel.
Smiesza mnie tacy ludzie jak ty.
Zero ale to kompletnie zero krytyki względem Bitka i nawet gdyby Fee #!$%@?ło w kosmos do 100 dolarow a ilosc niezweryfikowanych transakcji przekroczyłoby 500 tys to i tak pewnie bys to
  • Odpowiedz
@leobenos: Ale to nie jest tak, że nie widzę problemów. Po prostu rozumiem je i próby rozwiązania.

Gdyby np. 100% osób było na Segwit (niemożliwe, bo to opcjonalna aktualizacja, ale wiadomo) to:
- Transakcje byłyby tańsze (bo transakcje w Segwit są mniejsze)
- Można wykopywać większe
  • Odpowiedz
@fervi: Natomiast w Miedzyczasie nie mam czasu na oczekiwania na swietego mikołaja i korzystam z tego co działa na chwile obecna i co pozwala mi przesyłać kasę tanio i szybko. Przynajmniej ja to tak widze
  • Odpowiedz
@fervi: dawanie ludziom wyboru bylo/jest zawsze zlym wyborem, dlatego w firmach nie ma demokracji.

Ktos dal wybor: segwit/nie segwit - i mamy to co mamy, ktos daje wybor: btc/eth/ltc/shitcoin i mamy to co mamy ;)
  • Odpowiedz
@skiter: Jasne, tylko w Bitcoinie jest (przynajmniej najszersza pod tym względem) wolność. Nikt cię nie zmusza do używania konkretnych rozwiązań, a (przynajmniej w teorii) użytkownicy mogą wpływać na decyzję programistów / minerów.

Tylko wiesz jak to jest w świecie informatycznym - robisz grę na "Vistę", a ludzie na XP siedzą. Zanim przejdą na nowe rozwiązania to trochę potrwa i tak dalej. Z drugiej strony "Early users" jak będą wymieniać się
  • Odpowiedz
@fervi: ale gre robisz dla kasy, i jak robisz pod viste to ktos to policzyl ;) zeby sie kasa zgadzala :)

Generalnie zostal przyjety model OpenSource, w samej idei jest spoko, ale jest sporo problemow wlasnie natury finasowej, gdzie np wsparcie na dany projekt jest z ludzi ktorzy tego uzywaja.

Jeszcze wieksze halo i problem sie robi jak sie wepcha same finanse w projekt opensource (btc), wtedy mamy karuzele ludzkiej glupoty, chciwosci itd ... to co wlasnie widac na wykresach, na tagu w wiadomosciach
  • Odpowiedz
@skiter: No cóż. Ja gry nie robię dla kasy ( ͡° ʖ̯ ͡°) W sensie robiłem, ale uznałem, że i tak w tym kraju to trzeba być pierdzielniętym w głowę by coś komercyjnie robić (szczególnie tak niepewnego), więc robię za free :P

Wyobraz sobie bank w ktorym ludzie mowia jakie chca miec kredyty?


W jakimś stopniu mówią, ale bank to biznes i stara się wycisnąć ludzi
  • Odpowiedz