Wpis z mikrobloga

Cześć,
potrzebuję rady, bo nie wiem co zrobić. Jakiś czas miałem przerwę od siłowni przytyłem do 77. Potem dieta i siłka, jakieś różne rzeczy, zrzuciłem do 75, a ostatnio (jakieś 2 miechy) trenowałem planem stronglifts 5x5, trzy razy w tygodniu jak pan Bóg przykazał. Serie rozgrzewkowe z http://warmupreps.com/#, 5 min biegania przed i 5 min po, 75-> niecałe 73 (z rana, na czczo). Wizualnie się poprawiło, więc myślę, że słynna, nieistniejąca rekompozycja motzno. Bodyfat pewnie jakoś z 16%, dieta OK, czasami są odstępstwa, bo brak jakiejkolwiek presji. Wszystko szło dobrze, ale przysiady stały się już zbyt obciążające - za duży ciężar, całkowicie ucieka technika, bolą plecy. W większości ćwiczeń już 3 min przerwy, przez co trening stał się długi, a w większości to czekanie i siedzenie.

Aktualne wyniki (5x5):
Przysiad - 97,5 - technika kuleje, ciężko, ale poszło
Płaska - 70 - jest jeszcze parę kg zapasu
OVH - 42,5 - ciężko, ale poszło
Wiosłowanie - 50 i zapas
Martwy - 112,5 i dużo zapasu (jak robiłem kiedyś wzrost co serię to do 135 doszedłem 5x)

Co teraz zrobić?
1. Stronglift nie jest za dobre na redukcje - zmienić plan na jakiś z mniejszymi ciężarami, krótszymi przerwami i wrócić do SL na lekkiej masie
2. Odjąć 10% w przysiadzie i jechać dalej SL zgodnie z założeniami
3. Kupić pas i jechać dalej aż do faila
4. Wrzucić odżywki - przedtreningówke z betaalaniną, kofeiną
5. Wystartować SL od nowa, czyli zmniejszyć ciężary prawie o połowę i progresować

Z góry dzięki za wszystkie odp i pozdrawiam!

#mirkokoksy #silownia #stronglifts
@Polska5Ever
  • 3