Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #informatyka #komputery. Pytałem tu wcześniej, czy na laptopie z Lenovo z procesorem Intel Core i3, można zainstalować Windows 7. Dostałem lapka od koleżanki, jest na nim Windows 8.1, ona powiedziała mi, że Windows 7 nie będzie śmigał na nim, ale tu każdy mi pisał, że to bzdura i żeby instalować. Nie znam się na tym, ale dostałem od znajomego 2 wersje Win7 i próbowałem zainstalować i jednak nie śmiga, po nie udanej instalacji wyskakuje taki komunikat jak poniżej. Gdzie mogę się w 100%c upewnić czy na tym lapku można zainstalować windows 7? Dokładny model to Lenovo IdeaPad P580

Ewentualnie czy ktoś z #wroclaw może polecić jakiś serwis gdzie by mi to zrobili za rozsądną cenę.
Pobierz maniek74 - Mirki spod tagu #informatyka #komputery. Pytałem tu wcześniej, czy na lapt...
źródło: comment_WcEzOkbemak46a9NlRJ5yUZQyaTtiVmg.jpg
  • 33
@maniek74 google nie gryzie: windows downgrade 8.1 to 7 Pytanie 1: masz klucz do 7'ki? Pytanie 2: nie lepiej zrobić upgrade do 10? Pytanie 3 (retoryczne): skoro zadajesz takie pytania, czy na pewno powinieneś za to się zabierać na cudzym sprzęcie?
Pytanie 4: zrobiłeś backup, czy "jakoś to będzie"?
@maniek74: teoretycznie jeżeli 8 działa to i 7 powinna się zainstalować, jednak pamiętaj, że laptop może zawierać sprzęt, który nie ma albo sterowników albo wsparcia dla starego systemu. Już się spotkałem z takimi przypadkami, że 8 działa świetnie kiedy 7 albo się nie uruchamia albo zamula
@testuser: backup jest niepotrzebny, bo wszystko co na nim jest może zostać skasowane. Laptop strasznie muli, chyba jest zawirusowany, instalowałem pare antywirusów i skanowałem, ale nie pomogło, dlatego próbuje go sformatować
@maniek74: Idąc tym tokiem rozumowania może na DOSie dalej siedź. 8.1 jest lepszym systemem, the end.

8.1 prawdopodobnie jest w ogóle najlepszym Windowsem jaki istnieje (jest mniej kontrowersyjny od 10).

Ja kupę lat spędziłem na XP i nie oznacza to że będę to tego szajsu wracał.
@maniek74: 8.1 jest szybszy, lepiej zoptymalizowany, bardziej funkcjonalny, ale nieee, po co się przyzwyczaić do czegoś nowego, lepiej upierać się że stare lepsze xD

Ten sam poziom logiki co ludzie twierdzący że za PRL było lepiej xD