Wpis z mikrobloga

@And7: A co takiego osiągnął Lewandowski? Neymar jesienią jest najlepszy w Europie. Ciągnie PSG nawet bardziej niż Messi (który zgasł w połowie października) Barcelonę. Zeszły sezon na początku miał słaby, ale pierwsze miesiące roku miał już niezłe, więc nie można powiedzieć, że wiosna jakoś kładzie się cieniem na jego roku.
@Clermont: Lewy jest na ten moment razem z Messim najlepszym strzelcem roku.Wygrał mistrzostwo Niemiec,został królem strzelców eliminacji i ciągnął reprezentacje,aż do 1 koszyka.Neymar jest w trójce za nazwisko i tyle
@And7: A Neymar jest na ten moment prawdopodobnie w najlepszej formie. Na szczęście elektorzy nie są januszami przepisującymi ranking bramek, tylko biorą pod uwagę coś więcej, dzięki czemu tacy mistrzowie jak Kante i Modrić mogą być wysoko.
@Clermont: Ta i dlatego Modrić jest za Buffonem xD To samo Kante,który jest za Mbappe.Co z tego,że Neymar jest teraz w najlepszej formie? To jest nagroda za cały rok,a nie za 2 miesiące
@And7: Jest w najlepszej formie praktycznie od września. Nie wiem, czy ogarnąłeś, ale Lewandowski nie jest 58., tylko 9., co jest dobrym wynikiem. W całym roku masz Ligę Mistrzów, masz pięć topowych lig z ich mistrzami (i Bundesliga wcale nie jest najmocniejsza), masz świetnie dysponowane reprezentacje Brazylii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, za wszystkim stoją jacyś ludzie. A ty jesteś oburzony, że ogranie Czarnogóry i Rumunii i mistrzostwo Niemiec nie wystarczają do pudła
@And7: No to ci napisałem wyżej. Utrzymuje od września poziom najlepszego piłkarza Europy, jest pierwszoplanową postacią PSG (być może w tej chwili najlepszej drużyny w Europie), asystuje, dyryguje, do tego w bramkach jakoś bardzo nie odstaje. Kwestia zważenia tych czynników. Dla mnie i, jak widać, dla europejskich dziennikarzy te dokonania przeważają nad 51 bramkami. Dziwi mnie, że od dwóch miesięcy lansowało się kandydaturę Messiego. Jeśli ktoś dużo jesienią odrobił do Cristiano,
@Clermont: Ale to jest nagroda za CAŁY rok.I zawsze wygrywał ten kto miał najwięcej bramek i wygrał najważniejsze trofea z klubem.Neymar jedynie wygrał chyba puchar króla.I jeśli uważasz,że PSG to najlepszy klub w europie,to ostanio #!$%@? z Bayernem 3:1.
I zawsze wygrywał ten kto miał najwięcej bramek i wygrał najważniejsze trofea z klubem.


@And7: No, tylko zawsze tym kimś był albo Ronaldo, albo Messi. Byliby najlepsi nawet mając o kilka mniej bramek rocznie. Nie chce mi się szukać dokładnych liczb, ale bodajże w 2009 Edin Džeko miał więcej bramek i od Messiego, i od Ronaldo. I co z tego?

.I jeśli uważasz,że PSG to najlepszy klub w europie,to ostanio #!$%@?
@Clermont:

Ten efekt „WOW” bardziej widoczny jest jednak w przypadku Neymara, a konkretnie jego transferu. Jeśli założymy, że trofea są równie ważne jak umiejętności, to co takiego w 2017 umieścił na półce Brazylijczyk? Mistrzostwo Hiszpanii? No nie. Ligę Mistrzów? Dał koncert w rewanżu z PSG, ale poleciał już w ćwierćfinale. Reprezentacja? Dwa gole w sześciu meczach eliminacji (więcej wbił Paulinho!). Lewandowski tymczasem zgarnął mistrzostwo, w LM wiosną nie strzelił tylko w
@And7: Miejsca poniżej trzeciego nie mają żadnego znaczenia, bo głosuje się na trzech piłkarzy, Lewandowski mógłby być czwarty według każdego głosującego i wtedy w ogóle nie znalazłby się na liście, bez sensu dyskutować o dalszych miejscach kiedy o kolejności decyduje często jeden głos.
@And7: Aj, no to mnie zgasiłeś. Skoro sam Tomasz Ćwiąkała uważa, że Lewy był lepszy, to koniec dyskusji.

@1rowerblazeja: Nie wiem, gdzie "było gadanie". Masz jakieś moje wpisy? Ibra spokojnie na jakąś trójkę Złotej Piłki zasłużył za okres PSG, raz był nawet czwarty.
@Clermont: To już sam nie wiem pod jakim względem zostają wybierani Ci "najlepsi".Czy pod względem goli,asyst czy sukcesów z klubem/reprezentacją,a może jak kto prowadzi drużynę,dyrygują nią i jak ogólnie gra w tą piłkę.Nie wiem.
@Clermont w światku piłkarskim. po prostu wyciągnij kogokolwiek z ofensywnych graczy pierwszej 15 tego rankingu i będzie we Francji robił różnice, hipotetycznie jakbyś wsadził tam takiego Hazarda to też ciągnąłby im grę, tylko pytanie czy zaslugiwałby wtedy na top 3?